Jaro ve vlasech

Jaro ve vlasech

S přibývajícími paprsky slunce se probouzíme do teplejších dnů a chceme být krásné. O to více, že jaro je období, kdy je všude spousta barev, květů, vůní a podnětů, které nás nenechají v klidu
a nutí nás přemýšlet, jak být ještě krásnějšími a dokonalejšími.


 

Začněme u hlavy

Žádný strach nebudu sondovat váš psychický stav ani po vás chtít jeho změnu, ale podíváme se na vaše vlasy. Ať již toužíte po celkové změně nebo chcete jen „prokouknout“, někdy stačí málo a člověk vypadá úplně jinak
a lépe. Vypadat o pět let mladší během hodiny? To vám žádný omlazující krém nezaručí, ale nová barva vlasů ano. Skoro 60 % žen si své vlasy barví a vědí proč. Nová barva vlasů dělá zázraky. Občas stačí jen osvěžit svoji přírodní barvu, jindy přidat pramínky anebo použít přeliv či šampón s barevným podtónem. A v neposlední řadě jsou tady barvy, které ve chvíli promění vaši visáž. Na výběr máte přírodní nebo chemické barvy, každá má své výhody i nevýhody.

Hlavně rychle!

Pokud chcete jen zvýraznit svůj přírodní tón vlasů nebo zakrýt první šediny, sáhnete po chemické variantě. Používá ji většina a mnohé netuší, že právě za chemickým složením barev na vlasy se skrývá mnoho potíží, které se projeví po obarvení. Je dobré pečlivě číst složení, případně se poradit s kadeřnicí a vyhnout se barvám s obsahem amoniaku. Ten totiž způsobuje vznik lupů. Ani obsah silikonu není žádoucí, neboť jeho vlivem dochází k poškození vlasové pokožky, která se stává citlivou a náchylnější k ekzémům.

Zelená přírodě!

Barvit, ale nepoškodit. To nabízejí barvy na přírodní bázi. V dnešní době už nejste odkázané na hennu, která často na vlasech zanechala zelený nádech. Máte na výběr barvy na vlasy, které zaručují svým obsahem šetrné, a přesto kvalitní, obarvení vašich vlasů. Můžete vyzkoušet 100% přírodní produkty jako je kůra stromů pro hnědovlásky, extrakt z heřmánku pro zlatavé blondýnky, odvar ze skořápek vlašských ořechů pro tmavé vlasy. Anebo zajít do prodejen s biokosmetikou, kde seženete barvy dokonale namíchané pro vaše potřeby. Obsahují často také pšeničný protein, indigové listy pro modrý odstín vlasů, hennu v koncentrovaném množství. To vše vám zaručí, že si vlasy neponičíte chemií, přesto je na místě varování.

Ale pozor! Jestliže jste si doteď barvily vlasy pouze chemickou barvou, nečekejte od těch přírodních zázraky na počkání, raději si barvu nejdříve vyzkoušejte na prameni vlasů. Počkejte, jaký bude výsledný odstín, a pak teprve naneste barvu na zbytek vlasů. Nikdy neodhadnete, jak budou chemicky barvené vlasy reagovat na přírodní barvu a předejdete tak nemilému překvapení.