Udělejte si z tchýně kamarádku, vyplatí se to!

Udělejte si z tchýně kamarádku, vyplatí se to!


Pořízení s maminkou vašeho partnera může být pořádná patálie. Napadlo vás ale někdy, že byste si z ní udělala nejlepší kamarádku? Věřte, že to vůbec není špatný nápad!

Nerozumíte si s ní, ke svému synovi se chová jako by mu bylo stále pět let, vás poučuje, jak máte vařit svíčkovou, jak máte žehlit prádlo nebo se starat o vlastní děti. Chodí, když není zvaná a chová se u vás jako doma. Otočte váš boj ve své dobro a držte si tchýni naopak nablízku.

Respektujte rodiče svého partnera

Určitě to nebude jednoduché, především pokud máte špatný vztah. Je však důležité rozebrat si všechna pro
a proti. Váš partner má holt také své rodiče ať už jsou tříbarevní nebo mimozemšťani. A jestliže chce udržovat vřelé vztahy, měla byste ho v tom podporovat. Ostatně i pro vaše děti je důležité znát své prarodiče a udržovat s nimi kontakt, i když si to možná mnohdy nemyslíte.

Vyžeňte vztek z vlastní duše, odpusťte ji všechny křivdy

Od věci tedy není pokusit se vztahy alespoň částečně napravit, přece nebudete žít celý život v boji s někým, kdo do vašeho života patří, ať už chcete nebo ne. Hádkami, rozčilováním se a nenávistí nakonec ubíráte pohodu
a klid sami sobě a přivozujete si zbytečný stres a s tím další zdravotní problémy, které na počátku nemusí být vůbec vidět.

Pozvěte tchýni na kávu

Tchýně obvykle touží vědět o životě svého syna alespoň nějaké informace. Abyste vztahy lehce urovnaly, nabídněte ji kávu a povykládejte jí pár aktuálních novinek. Nemusíte ji vykládat nic, co by vám bylo proti srsti nebo příliš intimní, stačí, když ji řeknete, jak se vede jejímu synovi v práci, jak se má její vnouče ve školce, nebo že už umí chodit na nočník. Uvidíte, že bude vděčná, že je součástí děje a její chování se i vůči vám začne měnit.

Postupně nastavte pevná pravidla

Navíc si díky míru, který mezi sebou nastolíte, budete moct dovolit více vyjednávat, tedy kamarádsky ji vysvětlit, že nemůže chodit bez pozvání na návštěvu, nebo že netoužíte po tom, aby vám říkala, jak máte co dělat. Možná se v tu chvíli lehce naštve, na druhou stranu si uvědomí, jaký vztah jste si vybudovaly a že by i pro ni bylo nevýhodné to zahodit a pustit se znovu do boje.

 

Ne nadarmo se říká: „Přátelé si drž blízko, nepřátele ještě blíž“

Jaký vztah máte se svou tchýní vy?

Podělte se s námi o vaše příběhy.