Jak se připravit na první rande? Máme pro vás pár tipů!

Jak se připravit na první rande? Máme pro vás pár tipů!


I když zrovna nejste bláznivá puberťačka, i takové první rande s mužem, který se vám opravdu líbí, může být velmi stresovou záležitostí. Některé jsme prostě stydlivé nebo už je to pěkně dlouho, co se nám červenala líčka a potily ruce na první schůzce. Vždyť právě první společná chvíle je předzvěstí toho, jak se bude vztah vyvíjet – jestli se budete dále vznášet na růžovém obláčku nebo spadnete na zem a pořádně si nabijete. Pokud se chcete na rande dokonale připravit a být okouzlující, čtěte dál.

Jak se dostat do pohody

Vymezte si před setkáním několik hodin na přípravu, protože pocit, že máte dostatek času a nemusíte se stresovat, jestli vše stíháte tak, abyste se ve výsledku cítila připravená, je velmi důležitý. Teplá zklidňující sprcha je nutnost, pokud máte vanu, je to ještě lepší. Přidejte do vody nějakou sůl či olej s uvolňujícím aroma, naložte se do bublinek, pusťte si pomalou příjemnou hudbu a třeba půl hodiny jen ležte a snažte se uspořádat si myšlenky. Na rande rozhodně nechoďte s úplně prázdným žaludkem, pokud není plán jít do restaurace, kručení v břiše vás může dostat do nepříjemné situace. Dejte si něco lehkého, menší salát nebo nakrájené ovoce
a rozhodně něco, co vám nezpůsobí uprostřed schůzky střevní potíže či ve vašich ústech nezanechá nepříjemný odér.

Hýčkaná pokožka

Kůže prozradí stres, někomu naskáčou rudé fleky, někdo vypadá jako bledule. Vykašlete se na dekorativku, základ je hezky vonět, postačí spolehlivý deodorant (asi se z té nervozity trochu zapotíte), pokud se chystáte použít parfém, použijte co možná nejlehčí vůni a naneste ji jedním střikem na zápěstí, dekolt, či do kolenních jamek, to bohatě stačí. Zmatňující a hydratující krém na pokožku těla, zvlášť v létě, je skvělým pomocníkem, jemná voňavá kůže je velmi přitažlivá. Na první rande to s malováním nepřehánějte, muži preferují přirozenost, rozhodně ale nevynechejte alespoň řasenku a přirozenou úpravu obočí. Rtěnku raději nechte doma, pokud nevíte, jestli zrovna on patří mezi širokou sortu jejích odpůrců (podle mužů prý při polibku zanechává stopy a je „lepkavá“), přeci nechcete přijít o první polibek!  

Outfit?

Na první rande se doporučuje jít oblečená hlavně tak, abyste se cítila pohodlně. Krátké šaty, které budete po
5 krocích marně stahovat dolů ke kolenům, mohou úplně zazdít dobře načatou konverzaci a protějšek vás bude mít za nepraktickou fiflenu. Být kočka neznamená nosit za každou cenu podpatky a sukni. Pokud víte, že jdete na procházku, obujte třeba romantické kecky s květinovým motivem, budete působit stejně žensky jako
s jehlami, akorát méně jako hloupá Barbie. Nečekejte za každou cenu, že pokud se obléknete nalehko a začne vám být zima, on si svlékne svršky, jen abyste byla v teple. Možná tak v romantických filmech. Možná to udělá jako gentleman, ale v duchu vás bude nenávidět za to, že mrzne. Myslete na všechno a jako pojistku s sebou nějaké to teplé sáčko nebo svetr mějte. Jak už bylo řečeno, nemusíte být vymóděná jako na molo, ale neopomeňte ženské prvky – zapojte do looku veselou dívčí barvu, hravý vzor, střih zdůrazňující ženské křivky nebo romantický šátek.  

Konverzační téma

Nejvíce se na schůzce bojíme trapné chvíle ticha. Pokud jí chcete předejít, zkuste si cestou na místo srazu
v hlavě připravit několik otázek, které mu můžete položit, pokud taková chvíle nastane. Zamyslete se nad tím, co už o něm víte. Je hokejista? Zaměřte otázku na jeho koníček, určitě to ocení a začne zaujatě vyprávět. Vyhněte se ale těmto tématům - expřítel, vaše láska k módě, pomluvy známých a přátel, příběhy o vaší kočce a také hned nemluvte o sexu, pokud nemáte jistotu, že je na stejné vlně, mohla byste se v jeho očích stát lacinou. Snažte se najít střed mezi tichou myškou a užvaněnou slípkou, ani jedno není příliš atraktivní.  

 

Jak jste se připravila na své první rande Vy? Skončilo úspěchem?