Když žena vládne muži

Když žena vládne muži


Možná na to zrovna váš muž v pracovním kolektivu nevypadá, avšak doma jednoznačně vládnete vy. Už je to pořádná řádka let, co se ženy začaly emancipovat a muži podvolovat jejich „nadvládě“. Jak takové soužití může vypadat?

Submise ze strany partnera může vypadat na mnoho způsobů. Nejenom tedy, že svou partnerku na slovo poslouchá a běda, jestli udělá něco proti její vůli, ale naopak jsou muži, kteří s chutí a opravdovou láskou
a odevzdaností „přicmrndávají“ své ženě na každém jejím kroku. Podporují každé její rozhodnutí, obdivují její schopnost a kariérní růst. Přebírají její vzorce chování i názory. Až se z nich jednoho krásného dne stane absolutní „podpantoflák“.

V práci mohou muži působit naprosto odlišně než doma

Přitom ve svém pracovním kolektivu může partner působit ojediněle dominantně, může mít autoritu podřízených, být schopný, samostatný a úspěšný. Zároveň si ale na vás může vylívat svoji zlost z domácích starostí a kompenzovat si tak „neschopnost“ postavit se vlastní ženě. V počátku zamilovanosti manipulativní chování partnerky často muži nevidí. Věří jí oddaně naprosto ve všem a tak se může jejich dominantní postavení ve vztahu svobodně rozvíjet a rozmáhat. Časem si ženy poddanost partnera začnou vydobývat
i agresivněji hádkami, ponižováním, příkazy či citovým vydíráním. V tuto chvíli je nejvyšší čas říct „ne“, protože muži, kteří začnou naopak o lásku a přízeň ženy bojovat se nikdy do pozice hlavy rodiny nedostanou.

Vyhovuje mužům poddanost vůči ženám?

Submise však může některým partnerům naprosto vyhovovat. Zejména pak takovým, které ženy živí, jelikož ve své drahé polovičce vidí neschopného „šmudlu“. Jsou však i tací, kterým to nevyhovuje, avšak nevědí, jak z prekérní situace ven. Nakonec jestliže jste stav manipulátora nechali zajít hodně daleko, velmi těžko se pak uvádí na zdravou rovnováhu. Dominantním ženám tedy vyhovuje, když se svým partnerem mohou tzv. zametat, na druhou stranu však mají rády sex, ve kterém může mít „hlavní slovo“ i jejich protějšek. Tím by si však mohly veškerou submisi partnera pokazit a tak ne zřídka raději volí možnost tajného milence. Nebo jednoduše příliš sexu doma „nepovolují“.

Když muži dojde trpělivost

Nakonec se stejně většina mužů začne pomalu ale jistě stavět do opozice. Jednoho krásného dne jim prostě dojde trpělivost, a aby si dokázali, že za něco stojí, obvykle si najdou milenku oni. Doma se začnou stupňovat hádky a pak již záleží jen na obou partnerech, zda problémy ustojí a zvládnout nastolit nový začátek, kde bude hlavou rodiny muž. Velice důležité je uvědomit si včas, že máte velký problém a řešit ho s odborníkem. V opačném případě se většina rodin nakonec rozpadne. Ideální postoj ze strany obou partnerů je ten, když se vzájemně doplňují. Každý má své silné stránky, ve kterých vyniká, ale nijak neshazuje toho druhého, ani mu nic nepřikazuje. Rovnováha, případně střídavá dominance a submisivní chování jdou ruku v ruce se spokojeným vztahem. Samozřejmě i tady budou existovat hádky a budou se muset dělat kompromisy, avšak nebude platit to, že jeden z partnerů bude naprostá „bačkora“.