Jak zvládnout dovolenou, let i balení kufrů s úsměvem na rtech!

Jak zvládnout dovolenou, let i balení kufrů s úsměvem na rtech!

Konečně jsme se dočkali, léto pomalu a jistě klepe na dveře a s ním i naše prázdninové cesty, na které se těšíme od chvíle, kdy se vrátíme z dvoutýdenní dovolené u moře. Pokud se vám doba odletu krátí, poradíme vám, jak to udělat, abyste si dovolenou užila tak, jak si p


Konečně jsme se dočkali, léto pomalu a jistě klepe na dveře a s ním i naše prázdninové cesty, na které se těšíme od chvíle, kdy se vrátíme z dvoutýdenní dovolené u moře. Pokud se vám doba odletu krátí, poradíme vám, jak to udělat, abyste si dovolenou užila tak, jak si po roční odmlce jednoznačně zasloužíte.

Place we love, Ibiza. Holiday, destination, honeymoon x

Pečlivě zvažte, v jaké společnosti vyrazíte!

Pokud jste už delší dobou vdanou paní, vůbec to neznamená, že musíte jet na dovolenou s vašim mužem (není-li vám to zrovna po vůli). Dnes je poměrně normální, že si manželé užijí dovolenou každý zvlášť a vyplní si ji tím, čím chtějí a co upřednostňují. Myslete na to, že na dovolenou vyrazte jen s těmi, se kterými si dobře rozumíte a je vám s nimi příjemně. V opačném případě vám nešťastná volba může zkazit celou dovolenou a vy se tak vrátíte nejen neodpočinutí, ale i naštvaní, protože jste utratili peníze a opravdu nic jste z toho neměli!

„V červenci jedu na dovolenou s máti a ségrou a v srpnu vyrazím k moři s manželem, určitě to bude skvělá změna a já se ze všeho nejvíc těším na dovolenou na holčicí způsob, protože vím, že si odpočinu bez toho, aniž bych musela plnit manželské povinnosti, a na to že je Radkovi 47 let, umí v tomto případě opravdu pořádně dorážet,“ směje se Marta.

Starosti hoďte za hlavu

Trápíte se pro spoustu věcí a máte obavy z toho, že si dovolenou vůbec neužijete? Pokud máte ještě dostatek času a prostoru pro urovnání situace, nebo kompletní řešení, na nic nečekejte a zbavte se problémů, co vám berou spánek. V opačném případě si dejte za předsevzetí, že nedovolíte ničemu a nikomu, aby vám zkazily dovolenou, na kterou jste si celý rok poctivě šetřila. Ta je totiž jenom vaše.

Pár skvělých tipů, které vám usnadní balení

Sunset on the beach - Začněte na balení pomýšlet včas a dokupte si všechno, co bude třeba. - Dopředu si vytvořte seznam, ať víte, co si všechno chcete s sebou vzít. Nejenže na nic nezapomenete, ale navíc budete mít i zpětnou kontrolu. - Pokud chcete koupit zájezd na last minute, sbalte se dopředu. - Zavazadla si obalte potravinovou fólií sami doma, ušetříte. - Před tím, než začněte balit oblečení, si zvolené outfity vyskládejte na postel, jedině tak budete sladěná od hlavy až k patě a navíc na nic nezapomenete! - Rozhodně si s sebou vezměte alespoň dvoje plavky, letní maxi šaty, overal, tuniku, společenské šaty, obuv k vodě a opalovací pomocníky. Ty jsou totiž v letoviscích zbytečně předražené.  

Jak zvládnout let v pohodě a beze stresu?

Pokud letíte poprvé, zřejmě budete z letu a ze všeho, co s tím souvisí, tak trochu nesvá a nejistá, ale je důležité vědět, že let letadlem je skvělý zážitek. Kufry si sbalte dle instrukcí od cestovky, nepřekračujte hmotnost zavazadla, jinak si připlatíte, na kufr připevněte štítek s vašimi nacionály, a také destinací, kam letíte a také do kterého hotelu. Do příručního zavazadla si s sebou vezměte vlhčené ubrousky, notebook, fotoaparát, žvýkací bonbony Travel Gum proti nevolnosti (mimochodem jsou skvělé), knížku, nebo čtečku a v případě, že vám bývá chladno, tak klidně i menší deku. Pokud letíte v době, kdy zastihnete svítání, čeká vás skvělý zážitek. Slunce se bude probouzet a vy si to všechno užijete z úplně jiné perspektivy.