Jaké zvíře se nejlépe hodí k vašemu dítěti? Máme pro vás pár tipů!

Jaké zvíře se nejlépe hodí k vašemu dítěti? Máme pro vás pár tipů!

Pokud vaše dítko dozrálo do věku, kdy by dokázalo zvládnout starost o čtyřnohého kamaráda a od rána do večera nebásní o ničem jiném, jistě časem jeho nářkům podlehnete. Než však s ratolestí naběhnete do obchodu se zvířaty i do útulku, měli byste zvážit, jaké zvířátko se k temperamentu a povaze vašeho dítěte vlastně hodí nejlépe. Zbavovat se zvířete po roce jen proto, že „přestalo bavit“ je opravdu nelidské a zvíře tím velmi trpí!


 

Čiperný pes

Pokud je vaše dítě aktivní (někdy až hyperaktivní) a tráví rádo čas na zahradě skotačením, není lepší volba nežli pes. Obecně se více hodí k chlapcům nežli k dívkám, ale jak holčičky, tak i chlapečci a vlastně žádný člověk kouzlu psa, nejlepšího přítele člověka, neodolá. Pokud ještě dítě není tak velké, pořiďte raději střední nebo menší plemeno, které na procházce s vodítkem zvládnou i slabé dětské ručky. Pes je vhodný k jedináčkům, kterým simuluje druhého sourozence a dítě se necítí natolik osamoceno.  

Samostatná kočka

Mazlivá dítka jistě ocení jako domácí zvíře kočku, která zároveň nevyžaduje tolik soustavné pozornosti, je tak vhodná i pro děti, které jsou obtěžkány povinnostmi, jakými jsou například zájmové kroužky. Pozor ale na alergie, pokud víte, že je vaše dítě náchylné na různé podobné neduhy, kočičku si rozmyslete – leda byste chtěli kupovat tu bez srsti!  

Morče, křeček a nebo králík?

Drobní hlodavci jsou nejlepší „startovní“ zvířátka pro děti, které se teprve seznamují s péčí o němé tváře. Nevyžadují tolik péče jako pes nebo kočka, přesto se s nimi dá potěšit a pomazlit. Králík je ideální snad pro všechny malé děti, u křečka si musíme dát pozor, aby v podráždění nekousl do prstu a zvyknout si na to, že bude večer v terárku šramotit (je totiž hlavně noční tvor), morčátka jsou naopak prchlivá, ale hebká a pro malou dětskou náruč jako stvořená.  

Malí opeřenci

Nejen čtyřnožci se rádi mazlí. Andulky a papoušci jsou však mnohem více než mazliví spíše hraví, inteligentní a kreativní tvorové, ke kterým se hodí stejně naladěné děti. Pokud vaše dítě nemůže mít psa, pořiďte mu ptáčka, kterého bude moci také cvičit zajímavým kouskům (přistávání na rameni, na prstě,...) nebo třeba mluvení. I andulka ráda dává roztomilé ptačí polibky a nechá se ráda hladit po drobné hlavičce.

 

 Víte, jaký domácí mazlíček by měl u vašich dětí největší úspěch?

Napište nám do komentářů.