Osvěžující léto: Mňamky, které vám zachutnají!

Osvěžující léto: Mňamky, které vám zachutnají!

Pokud se nemůžete dočkat, až si pochutnáte na vyloženě letních laskominách, tak pak určitě čtěte dále. V redakci jsme dali hlavy dohromady a připravili jsme si pro vás vyletněný tahák plný osvěžení. Víme, čím spolehlivě zaženete chuť na sladké, nebo se osvěžíte v horkém počasí!


 

Watermelon Frosty.  MUST try this summer!

V hlavní roli meloun: Mňam!

Chutná úžasně, báječně nás zavlaží a navíc po pár kousnutí stopne spolehlivě žízeň. Sám o sobě, když ho podáváte vychlazený a nakrájený na půlměsíčky, chutná fantasticky, ale když si z něj připravíte sorbet, ovocný salát, nebo melounovou zmrzlinu, určitě nešlápnete vedle. Ochutnejte i jiné druhy melounů, než je ten vodní, třeba se zamilujete do těch cukrových jako je Cantaloupe, Gallia, Cavailon a další. Tento druh zeleniny je plný vitamínů, u mužů podporuje erekci, zahání pocit hladu a také ničí rakovinotvorné látky.

Zmrzlina je skvělá, ale ta domácí ještě lepší!

  - V létě jistě nesmí chybět zmrzlina, jednou si rádi pochutnáme na smetanové s příchutí čokolády, podruhé zase na osvěžující jahodové s výraznou chutí tvarohu. Pokud máte v ledničce zbytek jahod, tvaroh a smetanu, připravte si doma lahodnou zmrzlinu bez éček a přídatných barviv. Schválně se tu a tam mrkněte na etiketu, co se ve skutečnosti skrývá za úžasně osvěžujícím krémem z obchodu..   Vykašlete se pro jednou na kávu a připravte si našlehaný mléčný koktejl z banánu, kokosového mléka a kapkou smetany. Pro zvýraznění chuti můžete přidat banánový sirup. Pokud čekáte návštěvu, ozdobte shake čepicí pěny a posypte ji nastrouhanou hořkou čokoládou.  

 

 

Ledový čaj? Proč ne, ale rozhodně ne ten z obchodu!

Ledový čaj s ledem a snítkou máty chutná úžasně, o tom nemůže být řeč. Ale utrácet peníze za předraženou a navíc sladkou vodu, kde po čaji není ani památky, nám přijde tak trochu přitažené za vlasy. Přitom si domácí ledový čaj můžete jednoduše, levně a kvalitně připravit i sami doma. Uvařte váš oblíbený zelený, bílý, nebo černý čaj, nechejte ho vylouhovat a vystydnout. Dle chuti oslaďte třtinovým cukrem, kapkou limety a šupněte džbán do lednice.Uvidíte, že si na něm celá vaše rodina vybuduje závislost! Tip: Aktuálním hitem je také bubble tea a i tento nápoj můžete dětem naservírovat bez mrknutí oka. Opět si uvaříte čaj podle libosti, necháte vystydnout, osladíte, přilejete ovocný džus a obohatíte o speciální želé, nebo tapiokové kuličky, které zakoupíte na síti. Skvěle vám ale poslouží i gumoví medvídci, nebo jiné želé bonbóny.