Pokožka políbená sluncem: Tipy, co vám zaručí dokonalé opálení

Pokožka políbená sluncem: Tipy, co vám zaručí dokonalé opálení

Sezóna dovolených je právě teď v plném proudu, a právě ta se nese ve stylu polehávání na lehátkách u bazénu, popíjení drinků, koupání v moři a slunění se na pláži. Aby se sluníčko stalo vašim parťákem po celý pobyt, osvojte si prověřené tipy a triky. 


 

Raději vyšší faktor, než nižší!

Pokud vás čeká cesta do vzdálenějších koutů světa, nebo je vaše pokožka na nejvýš citlivá, rozhodně vsaďte na opalovací přípravky s vysokým faktorem ochrany, a to alespoň ze začátku vaší dovolené. Jedině tak snížíte riziko spálení, kdy budete zavřená v hotelovém pokoji s bolestivým spálením a úpalem.

Tip: Po několika dnech pak můžete přejít na opalovák s nižší ochranou.  

 

Voděodolná péče, která vydrží!

Rozhodujete se, zda máte vsadit na voděodolný nástřik proti slunci, nebo ten klasický? Rozhodně investujte do krému, který voda jen tak snadno nezneškodní. S jistotou jej oceníte především u vašich nejmenších, protože jak všichni moc dobře víme, děti vodu milují a po každém koupání je znovu natírat, to by byl nadlidský úkol.  

 

Schovejte před sluncem nejen hřívu, ale i bradavky a rty

Sluneční paprsky jsou opravdu nevyzpytatelné. Schovejte pod slamák kadeře spletené v cop, které před pobytem na slunci přestříkejte pečujícím sprejem. Během opalování přetřete rty balzámem s ochranným faktorem proti sluneční invazi a pamatujte také na bradavky, zvláště pokud se ráda opalujete nahoře bez. Vaše terčíky slasti jsou velmi citlivé a hrozí vám tak bolestivé spálení.  

 

Tipy, které nejen na slunci oceníte

  Vezměte si s sebou na deku dostatek tekutin, a to nejlépe čistou vodu bez cukru. V parnu oceníte speciální chladící tašky. Na pláž si přizvěte také zábavu. Oblíbený časopis, román, čtečka, nebo tablet to jistí. K dokonalé prázdninové atmosféře přispějí také sluchátka s hudbou. Do plážové tašky si přihoďte náhradní plavky, můžete se tak kdykoli převléknout do suchých a vykročit k hotelu. Pokud míříte z pláže na hotel, spláchněte ze sebe sůl a zavlažte pokožku namáhanou sluncem ochranou po slunění. Nebudete se loupat, pokožka bude zklidněná a jemná. V případě spálení pomůže vychlazený bílý jogurt. Je totiž nejen levný, ale navíc fantasticky účinný.

 

Zdroj: freedigitalphotos.net