Jak zvýšit imunitu Vašich dětí? Máme pár tipů!

Jak zvýšit imunitu Vašich dětí? Máme pár tipů!

Ačkoli je léto a venku panují mnohdy i nesnesitelná horka, dětská imunita musí být neustále v pozoru. Nejen v prázdninových školkách, ale i na dětských hřištích či na veřejných koupalištích číhá na děti mnoho výzev, kterým musí čelit. Ať už to bude rýma, kašel či nachlazení nebo neoblíbený zánět středního ucha či bronchitida, může vám i ta sebeobyčejnější dětská nemoc zkomplikovat dovolenou či jiné letní aktivity. Každý rodič chce pro sebe jen to nejlepší, proto si osvojte následující tipy ať víte, co pro své dítko můžete udělat.


Dostatek spánku i v letním režimu

Jsou prázdniny a mnoho dětí – školního i předškolního věku – nabývá dojmu, že povinnost chodit spát v brzkou hodinu pro ně nyní neplatí. Nepolevujte v zajetých kolejích a dbejte na dostatečný spánek, neboť pokud vaše dítko spánek odflákne, projeví se to na jeho hormonální nerovnováze a zároveň to může způsobit i celou řadu kognitivních i tělesných problémů. Počet naspaných hodin je pro imunitu klíčový, takže po večerníčku alou do postele!

Nepodceňujte pohyb

Dnešní moderní doba plná dostupné elektroniky se zapříčinila o to, že nespočet dětí celé dny prosedí u počítačů, notebooků, tabletů či mobilních telefonů. Jestliže i vy podobný režim svým dětem povolujete více, než je ve skutečnosti zdrávo, nemůžete se potom divit, že jej skolí viróza jen, co se za ním zaklapnou vchodové dveře. Samozřejmě vaše ratolesti nemusíte nutit k intenzivnímu sportování, kterému by se věnovaly jen proto, že jste jim to nakázali. Bohatě postačí i 30 minutek denně na čerstvém vzduchu a sluníčku. Uvidíte, jaké to s jeho imunitou udělá zázraky!

 

Smějte se společně

Ačkoli je to skutečně úsměvné, vědci se shodují na jednom faktu – smích nejenže léčí, ale zároveň i podporuje funkci imunitního systému tím, že zvýší produkci protilátek a tím pomáhá T buňkám k lepšímu fungování. Takže se smějte a klidně společně!

 

Čistota je základ, ale všeho s mírou!

Nikde není psáno, že musíte každý den lézt doma po kolenou a do zblbnutí drhnout podlahu. Jakmile se snažíte vaší domácnost urputně zbavit všech bakterií a tím svým dětem zajistit bezpečné prostředí, ve skutečnosti jim svým způsobem ubližujete. Proč? Aby byl jejich imunitní systém aktivní, musí být neustále připraven čelit výzvám. Omezte používání antibakteriálních či dezinfekčních prostředků – dětská imunita si nějakou tou bakterií dokáže poradit i bez vaší přehnané pomoci!

A jak vy posilujete imunitu u vašich dětí? Máte nějaké osvědčené fígle nebo vsázíte na babské rady? Budeme rádi, když se s námi podělíte o vaše tipy!