Čekám s ním dítě, ale vztah nám krachuje

Čekám s ním dítě, ale vztah nám krachuje


Na začátku to bylo o tolik jiné, milovali jsme se, toužili po sobě, přáli si založit rodinu. Teď, když ji čekáme, marně hledám v partnerovi oporu, lásku a sebemenší zájem o mě a miminko. Jestliže vám tyto myšlenky denně visí na mysli, pak byste se měla odhodlat k jejich řešení.

Začátky jsou krásné snad v každém vztahu. Těžko srovnávat první měsíce a čas, který přijde, jakmile opadne prvotní zamilovanost. Ostatně teprve v tu chvíli začínáme vidět partnerovi nedostatky a rovněž on naše. Jestliže se vám tedy v počátcích vztahu podaří otěhotnět, je možné, že časem zjistíte, že pro sebe nejste stvoření.

Hlavně si nic nenalhávejte!

Jestliže tento stav nastane pouze z jedné strany a najednou o vás partner přestane jevit zájem, buďte k sobě upřímná – musíte se rozhodnout co dál. Pokusit se vše slepit a zažehnout znovu milostnou a partnerskou jiskru bude jistě krok číslo jedna. Jestliže však zjistíte, že klasické pokusy vzbudit v otci svého dítěte sebemenší pozornost selhaly, měla byste začít myslet sama na sebe.

I bez společné domácnosti lze vychovávat

Dítě sice potřebuje otce, ale vy rozhodně nepotřebujete chlapa, který o vás nejeví žádný zájem. Dost možná ho změní samotný porod a až bude ten malý uzlíček štěstí držet v náručí, „procitne“ a uvědomí si spoustu věcí. Čekat na tento okamžik může být to stejné, jako čekat na zázrak. Nikdy nevíte, jak to dopadne.

Vyložte karty na stůl

Než se držet neviditelného stébla, ujasněte si, co vás čeká v případě, že se z vás stane svobodná matka. Často to totiž přináší spíše výhody, než naopak. Ano, určitě potřebujete oporu, plnohodnotnou rodinu, muže, který si s vaším dítětem bude hrát, bude ho učit jezdit na kole a bude mu naslouchat, ale jestliže naznáte, že ten, kterého máte vedle sebe, pro tyto věci není stvořený, je lepší od něj odejít. Nebo se snad hodláte dále trápit
a doufat a čekat? Co když právě zítra potkáte toho, jež se stane skutečným tátou vašeho dítěte, ačkoliv pokrevně nebudou mít nic společného? Co když s biologickým otcem budete lépe vycházet jako kamarádi než jako partneři? Stojí vám veškeré trápení za to zůstávat ve stavu, ve kterém šťastná nejste?

Mějte se ráda a netrapte se tam, kde je to zbytečné

Dejte si čas na to, abyste si rozmyslela, co od svého partnera očekáváte, co vás v životě udělá šťastnou
a naplní. Promluvte si s partnerem o všem, co vás trápí, i kdybyste mu to měla desetkrát zopakovat. Pokuste se docílit toho, aby vás poslouchal a mluvil s vámi o tom, co se mezi vámi stalo. Jestliže uvidíte snahu z jeho strany dobrat se nějakého řešení, máte poměrně vysokou šanci na vztahu zapracovat a pokusit se jej udržet
a upevnit. Jestliže vám ale nenaslouchá, o ničem s vámi nemluví, pak bude pravděpodobně opravdu lepší od sebe odejít. A takový čas od sebe také mnohým pomohl. Nezapomeňte, že žijete jen jednou a lepit vztah z nutnosti kvůli potomkům není nejlepší řešení. Ani oni vám za to nejspíš v dospělosti nepoděkují…