Otřepejte se po rozchodu co nejrychleji

Otřepejte se po rozchodu co nejrychleji

Že to bolí, víme všechny. Aby nás ale rozchod netrápil přespříliš dlouho, je potřeba se s ním „poprat“. Zkuste to tváří tvář vaší bolesti a vyrovnejte se s trápením podstatně dřív, než obvykle.


Sympatická a přeslušná Charlotte ze seriálu Sex ve městě v jednom z dílů svým kamarádkám radila, že rozchod se musí prožít, proplakat a provzpomínat alespoň polovinu doby, co jste s mužem randila. Jenomže, kdopak se má trápit tak dlouho? Carrie, Samantha i Miranda tomuto tvrzení oponovaly a my s nimi naprosto souhlasíme. Je sice nezbytné rozchod oplakat a setřást ze sebe všechny chmury, křivdy a viny, ale rozhodně se netrapte dlouhé měsíce, natož roky.

 

Nechte emoce plynout

Prvních 14 dní je nejhorších. Často si tuto dobu nikam nedokážeme zařadit, v podstatě nic produktivního nezvládneme udělat ani se ničemu věnovat. Jsme jako tělo bez duše, které někdo zlomil. Za slzy se však nestyďte a emoce vypusťte ven. Chce se vám plakat? Plačte. Chce se vám křičet? Křičte. Potřebujete si o tom povídat? Zajděte s kamarádkou na kafe. První dny byste měla dát průchod emocím, momentálním náladám
a potřebám. Jestliže toužíte po čokoládě, dejte si jí. Bez výčitek dopřejte tělu, po čem touží, avšak ne dlouhodobě. 14 dní maximálně, pak byste se měla začít otřepávat a vracet do svého režimu.

Práce vás odvede od nepatřičných myšlenek

Ani práce, ani povinnosti bohužel dlouhodobě nepočkají a nakonec je to právě práce, která nás dokáže myšlenkami alespoň na chvíli na míle vzdálit realitě. Zapojte se do běžných činností, proberte věci, které vám po ex příteli zůstaly doma a pokud je nepotřebujete, zbavte se jich. Čím méně věcí vám ho bude připomínat, tím lépe se z rozchodu dostanete.

Ukažte mu, o co přišel!

Začněte zase chodit mezi lidi, alespoň částečně. Zkuste si najít něco, co jste s partnerem dělat nemohla a teď konečně můžete. Dostaňte se do fáze, že ten bídák bude nakonec litovat, že jste se rozešli. Ukažte mu, že přišel o tu nejlepší ženskou na světě. Ve chvíli, kdy se nad tím on zamyslí, budete vy už dávno o mnoho dál a zrovna on už vás zajímat nebude.

Najděte si spřízněnou duši pro své koníčky

Nepřipomínejte si ho alespoň v prvních týdnech tím, že budete chodit na vaše oblíbená místa, že si budete pouštět vaše oblíbené písničky či filmy. Nevyhledávejte „náhodně“ místa, kde byste ho mohla potkat. V opačném případě se totiž budete trápit a celý porozchodový proces zbytečně natáhnete. Zkuste se seznámit. Jasně, že nemáte chuť na nový vztah teď hned, ale kamarád, který vás vezme nezávazně do kina nebo na večeři, není k zahození, co myslíte? A pokud chlapy všeobecně nemůžete na určitý čas ani vidět, můžete svůj volný čas trávit s kamarádkami.

Podtrženo sečteno: Dejte si na čas, nechejte myšlenky proudit sem a tam. Popusťte uzdu emocím, poslouchejte své tělo a dopřejte mu, čeho si žádá. Neuzavírejte se však na dlouhou dobu jen sama do sebe, komunikujte s okolím, choďte co nejvíc ven mezi lidi. O tom, co se vám stalo, mluvte! Nejste první ani poslední, která má zlomené srdce a možná vám názory a zkušenosti kamarádek skutečně pomohou. A nakonec, až budete mít to nejhorší za sebou, se vzmužte a dejte mu najevo, že přišel o to nejlepší, co kdy potkal. Protože to vy přece jste!

 

 

 

 

zdroj: Romi
foto: pixabay.com