Vyspěte se do zdraví a krásy: Spánek váš mocný spojenec!

Vyspěte se do zdraví a krásy: Spánek váš mocný spojenec!

SOUTĚŽ O LAPAČ SNŮ!


Ráno pracně maskujete opuchlá víčka a kruhy pod očima v domnění, že jste pro sebe nic lepšího udělat nemohla? Příště namísto vysedávání před televizí, nebo juchání do ranních hodin, zaplujte pod peřinu mnohem dřív, a to nejlépe tak, aby vás od rána dělilo nejméně 7 hodin čistého spánku. Jak zlepšit kvalitu spánku, rozluštit poselství našich snů a probudit se svěží? Přesně na tohle všechno vám přineseme odpověď.

 

Spánek prospívá tělu i duši!

Přestaňte na spánek pohlížet jako na něco s čím je zbytečné ztrácet čas. V případě, že spaní moc nedáte a pak se vy i vaše okolí diví, kam se vaše permanentně dobrá nálada ztratila, možná jste na to právě teď kápla. Abychom se cítili skvěle, odpočatě a naše myšlenky se držely v optimistických vlnách, je nutné se k tomuto stavu prospat. Ušetříte pak za energy drinky, spořádáte mnohem méně sladkostí a stihnete toho během dne mnohem víc a navíc se budete cítit božsky. Myslíte si, že to nestojí alespoň za vyzkoušení?

Jak si kdo ustele, tak si lehne!

Necítíte se v ložnici kdovíjak dobře? Změňte to, pusťte se do úklidu, vypoklonkujte z ložnice hromadu nevyžehleného prádla, pořiďte si bavlněné povlečení a pohodlné pyžamo, co odvádí pot a neváhejte se podívat na zoubek i vaši matraci a roštu. V případě, že už nějaký ten pátek přesluhují, zvažte investici do vašeho spánku, a tím i do vašeho zdraví.

Tip: Pozorujete, že díky nedostatečné tmě, co panuje v místnosti nemůžete zamhouřit zraky a snadno se budíte? Pořiďte si masku na spaní, navíc bylo zjištěno, že mozek dá pokyn k produkci melatoninu, když oddechujeme v naprosté tmě. Určitě pomohou závěsy, ale úplně nejlepší jsou venkovní rolety.

Večerní rituál, co vás pošle do říše snů!

Dokonale vás zklidní, když se večer nad hrnkem bylinného čaje (nejlépe meduňky s kozlíkem lékařským) sejdete s partnerem a proberete zážitky uplynulého dne. Užijte si vzájemné blízkosti a v posteli se k milému přimkněte. Teplo vycházející z partnerova těla a jeho přítomnost vás ukonejší, napětí pomine a vy brzy přejdete most do říše snění.

Tip: Zkuste se naladit na příjemné sny tím, že si budete povídat o příjemných věcech, co vás čekají, nebo o těch, co vás potkaly. Jedině tak minimalizujete riziko nepříjemných nočních můr. Položte si na noční stolek sešit, do kterého veškeré noční příběhy zaznamenávejte. Ve snáři si pak můžete přečíst jejich význam, ale nejvíc stejně budete vědět vy, proč se vám daný sen vlastně zdál. Třeba jste zamilovaná až po uši, nebo máte obavy z firemního jednání, co vás za pár týdnů čeká. Rozhodně svému tělu a podvědomí naslouchejte, určitě vám má, co říct!

 

indiánské lapače snů

Lapač by měl být pověšený nad postelí. Podle indiánské legendy se špatné sny zachytí v síti a ráno je zničí denní světlo. Dobré sny sklouznou po peříčku do duše spícího.

Nyní můžete hrát o lapač snů v přírodních tónech, který si oblíbíte i třeba jako interiérovou dekoraci. Střed kruhu zdobí menší kruh s perlovými korálky. Oba kruhy jsou vypletené síťkou a omotané eko kůží. Na provázcích visí peříčka, která jsou také doplněna korálky.

Nakupovat můžete na www.stoklasa.cz.