Grilování s rozumem, aneb pozor na zbytečné letní přibírání

Grilování s rozumem, aneb pozor na zbytečné letní přibírání

Léto je pro zahradní párty, grilované maso, vychlazené koktaily i příjemnou společnost jako stvořené. Kdy jindy se pobavíte lépe a ještě na čerstvém vzduchu než v průběhu letních měsíců… Jenomže i tato zábava může mít svoji negativní stránku, nekontrolovatelné přibírání tuků.


 

Grilovani nejen pro vegetariany - 1Jestliže na víkend a možná i v průběhu týdne plánujete nějakou tu akci na zahradě, než se vydáte do obchodu na nákup potřebných surovin, zapřemýšlejte, které potraviny jsou pro vaše tělo ty nejvhodnější.

Jaké maso hodit na gril?

Maso na grilu je jednou z největších lahůdek, která na zahradě nesmí chybět, avšak je dobré vybírat maso libové, pro ženy ideálně krůtí nebo kuřecí prsa. Jestliže milujete vepřové, opět vybírejte co nejméně prorostlé a co nejvíce libové. Vynechejte všechny možné klobásky, párečky, natož předem naložené cokoliv! A pokud se nebojíte svůj jídelníček zpestřit, vyzkoušejte rybu na grilu, nebo například oblíbenou lahůdku v podobě Šmakouna.

Opravdu potřebujete pečivo?

Naučili jsme se maso zakusovat alespoň kouskem chleba. Zkuste pro tentokrát koupit raději chléb žitný, vašemu tělu udělá líp než pšeničný. A jestliže na něm netrváte, můžete si k masu uvařit klasicky rýži, na grilu opéct brambory a nejlépe k tomu i hromadu zeleniny. Přijďte na chuť cuketě a lilku a nebudete už chtít jinak.

Ach ty kalorické koktaily

Jasně, párty by se bez dobrého drinku prostě neobešla. Nemusíte ale nutně každý druhý den připravovat míchané koktaily z tvrdého alkoholu a sladkých limonád. Nachystejte si lehký vinný střik s ledem, nebo dobře vychlazenou jedenáctku. Tak či tak, pro vaše tělo uděláte určitě líp. No a nakonec proč jednou nevyzkoušet celou akci na vodě? Možná budete mile překvapení, že vás druhý den nebude bolet hlava. Grilujte s rozumem, ať nemusíte po létě znovu shazovat přebytečná kila.