Jak přežít rozvod s grácií a bez zbytečných scén?

Jak přežít rozvod s grácií a bez zbytečných scén?

Zlomil vám ten bídák srdce, podvedl vás s mladší, nebo jste si prostě najednou přestali rozumět? Ať už vaše manželství skončilo z jakéhokoli důvodu, přestaňte plivat špínu jeden na druhého a snažte se k této situaci, co je plná emocí, přistupovat rozumně. Změna v životě totiž nastává nejenom vám oběma, ale především vašim dětem. Vy se třeba už s partnerem nikdy neuvidíte, ale vaši nejmenší budou pendlovat mezi vámi a zvykat si na nové partnery, co si každý z vás přizve dříve, nebo později do svého života


 

Bez komunikace se nehnete z místa a platí to, i co se týká rozvodu

Nemá cenu, abyste si vzájemně házeli klacky pod nohy a dělali si schválnosti. Sedněte si a promluvte si jako dva dospělí lidé, co musí vyřešit spoustu věcí. Domluvte se, kde a s kým budou vaše děti žít, rozeberte úskalí střídavé péče, a to s přihlédnutím k tomu, že týden u maminky a týden u tatínka může pro děti představovat stres. Nebuďte v tomto směru sobečtí a nesnažte se za každou cenu dosáhnou svého, tady nejde o vás, ale o ty, na kterých vám záleží ze všeho nejvíc, přece na vašich nejmenších.  

 

Nepomlouvejte před dětmi jeden druhého!

Je jasné, že pokud vás roky podváděl a najednou se rozhodl začít od znovu žít se svojí sekretářkou, která by mu svým věkem mohla suplovat dceru, neočkujte proti němu vaše dítka. To, co se stalo sice rozbilo rodinu, ale skončil partnerský vztah mezi vámi, za to role rodičů vám oběma zůstala. Když budete mít potřebu ulevit si na adresu vašeho muže, zavolejte kamarádce, nebo sestře. Takové nářky by děti totiž slyšet neměly. Akorát jim poplete hlavu a uvedete jejich život v naprostý chaos.

 

Nepřetahujte se o pozornost dětí a nekupujte si je!

Vesměs pánové to dělají obzvlášť rádi, vzhledem k tomu, že nemají tolik času, aby jim vykompenzovali čas strávený s nimi, tak se rozhodnou koupit jim hromadu hraček, nový mobilní telefon, nebo moderní tablet. I když dárky darujete vašim nejmenším v dobré víře, nijak zvlášť to nepřehánějte. Víc než cokoli jiného, teď vaši nejmenší potřebují vaši pozornost, váš čas a především vědomí, že jste tady pro ně kdykoli budou potřebovat.  

 

Pár tipů, co se mohou hodit!

Pokud celou situaci špatně snášíte, neváhejte se obrátit na pomoc psychologa. Odborník vám pomůže se s celou situací poprat a zvládnout ji. Je určitě lepší, sebrat odvahu a objednat se na konzultaci dřív, než abyste cokoliv zanedbala a zbytečně se trápila. - Nebuďte sama, sejděte se s kámarádkou a obklopte se vašimi nejbližšími, s jejich pomocí rozvod překonáte mnohem snadněji. - V případě, že jste se zamilovala  do jiného muže, se kterým chcete založit rodinu, netlačte na pilu a nestěhujte si jej ihned domů, pokud ho děti neznají.

Dejte tomu čas!