Nemáte nejlepší kamarádku? Pak je něco špatně!

Nemáte nejlepší kamarádku? Pak je něco špatně!


Ruku na srdce milé dámy, od malička vyrůstáme v kolektivu lidí, který nám nějakým způsobem vyhovuje. Rodinu a sousedy si sice nevybíráme, za to přátelé ano. A je zcela přirozené, že má každá žena svoji nejlepší kamarádku, ať už jí je pět nebo padesát.

Nejlepší přítel je člověk, který o nás ví prakticky všechno. Rozumí nám bez potřeby vyslovení slov. Chápe nás. Umí nás podpořit. Ví, jaké jsou naše silné a na druhou stranu i slabé stránky. Zná každé naše slovo ještě dříve, než ho vyslovíme. Dokonce přesně ví, jaký bude náš další krok v pracovním či osobním životě. Nejlepší přítel je ale zároveň člověk, na kterého se můžeme kdykoliv spolehnout. Je tu pro nás ve dne i v noci (doslova), vždy nám poradí, řekne nám svůj názor, i za cenu toho, že se nám vždy nemusí nutně líbit. Dokáže nám situaci podat z vlastního pohledu a pak možná i my konečně uvidíme, kde jsme zrovna udělali chybu. Je tu pro nás, když se potřebujeme vyplakat, vykřičet, když si potřebujeme dát sklenku či dvě… Nejlepší kamarádka je tu prostě kdykoliv, bez ohledu na to, jestli má chlapa nebo děti.

A jestliže jste se dostala do fáze, že vlastně nejlepší kamarádku nemáte, pak byste se po nějaké měla rychle ohlédnout. Jestliže si s nikým nerozumíte na dostatečně přátelské vlně, jestliže s nikým neumíte dlouhodobě navázat blízké kamarádství nebo pokud vás v minulosti několik nejlepších kamarádek přestalo bavit, případně vy je, pak je to na velkou zamyšlenou. Manžel nebo partner se za nejlepšího přítele nepočítá. I když si s ním maximálně rozumíte a máte skvělou harmonii vztahu, měla byste mít ještě někoho jiného, komu se můžete vyzpovídat z partnerských neduhů, s kým můžete probrat, jak skvělého muže máte, nebo co mu koupíte k narozeninám. To dobré i zlé. A jistě mi dáte za pravdu, že se svým manželem o něm samotným moc mluvit nemůžete.

Myšlenku o přátelství podporuje i mnoho psychologů. Ostatně ženy jsou stvoření utvořená pro větší komunikaci než muži a potřebují se z času na čas svěřit, vypovídat se ze svých starostí, popovídat si o kosmetice
a kabelkách a to rovněž s manželem dost dobře nejde. Jestliže tedy máte s kamarádkami a se vzájemnou důvěrou a přátelstvím určitý problém, zkuste se zamyslet nad tím, čím to je. Proč si s nimi nerozumíte a zda náhodou nemůže být jejich chování odrazem vás samotných. Jestliže totiž s kamarádkou utvoříte pevné přátelské pouto, rázem pochopíte, proč by každá žena měla mít svoji nejlepší kamarádku.