Žárlivost jako zpestření vztahu: Stop! Všeho moc škodí!

Žárlivost jako zpestření vztahu: Stop! Všeho moc škodí!

Zamilovala jste se do úžasného chlapíka, právě jste začali společně bydlet a vás i přes všechny pádné důvody, že vás miluje, napadají naprosto zcestné a přehnané závěry, že vás přece jenom možná, někde a s nějakou potvorou podvádí? Co dělat, když mu chcete věřit,


Zamilovala jste se do úžasného chlapíka, právě jste začali společně bydlet a vás i přes všechny pádné důvody, že vás miluje, napadají naprosto zcestné a přehnané závěry, že vás přece jenom možná, někde a s nějakou potvorou podvádí? Co dělat, když mu chcete věřit, ale i přes vaši snahu, se vám to tak nějak nedaří? ID-100112042

Co je ještě normální a co už nikoliv?

Obava pramenící ze ztráty partnera, jiným slovem žárlivost. Pokud v myšlenkách hloubavě přemýšlíte, jestli váš milý nemá náhodou dvě lásky, namísto jedné, a tedy té vaší, i když k tomu nemáte žádnou záminku, rozhodně je tady něco špatně. Zdravá míra žárlivosti není na škodu, spíše naopak. Díky ní si dokážeme ujasnit, jak moc nám na dotyčném záleží, pro jaké vlastnosti jsme se do něj zamilovali a proč právě on hraje v našem životě hlavní roli z hlediska partnerství. Nenadarmo se taky o žárlivosti mluví jako o koření vztahu.   Považujme tedy žárlivost za pikantní chilli, které v omezeném množství prospívá, dělá pokrm (vztah) zajímavějším, ten s pálivou přítomností chutná líp, než bez ní, ale stačí, když si představíte situaci, kdy neuhodnete míru a celý váš výtvor tímto přídavkem předávkujete. To pak už nechutná lákavě a exoticky, ale sousta vám doslova a do písmene zhořknou na jazyku.   My ženy jsme společenské, chceme se vyhřívat na vlně zájmu opačného pohlaví, zvlášť, když se jedná o muže, co nám ukradl srdce. Právě u něj totiž chceme platit za tu nejlepší a nesneseme pomyšlení, že nám konkurence – ano, ta hříšně sexy kolegyně od milého z práce, šlape na paty. To jde pak úsměv stranou a dívčí válka zdárně odstartovala.

Praktické tipy, jak celou situaci zvládnout!

- Podvedl vás jednou, ale nedokážete přestat s podezíravostí? Promluvte si s partnerem, zeptejte se, co přesně stálo na vině tomu, že skončil s jinou ženou v posteli.Nevyhýbejte se tématu, co mu ve vztahu scházelo, zda jste oba spolu šťastní a požádejte o trpělivost. On si u vás totiž bude muset napravit pošramocenou pověst.

ID-10090891

- V případě, že máte s muži špatné zkušenosti, tak rozhodně neházejte všechny do jednoho pytle. Pavel nemůže za to, že vás Roman podvedl, proto s vyšilováním ihned přestaňte. A tohle platí i naopak!   - Žárlíte naprosto bezdůvodně a intenzivně? Udělejte si pořádek sama v sobě, najděte příčinu, proč trpíte utkvělou představou ze ztráty vaší lásky. Přečtěte si tematicky laděnou knížku, podívejte se zpátky do minulosti. Třeba za tím vším vězí fakt, že jste musela bojovat o pozornost otce s mladší sestrou, nebo vás rodiče tak trochu ignorovali, a vy abyste neztratila partnerův zájem, jako ten rodičův, teď vyčkáváte v pozoru, kdy přijde ta, co vám ho bude chtít ukrást. - Budujte sebelásku, své sebevědomí a také posilujte důvěru ve vztahu. Jedině tak odvrátíte pustošivou sílu žárlivosti.