Jak se prsa mění ve 20, 30 a 40

Jak se prsa mění ve 20, 30 a 40

Stejně jako mnoho žen neví, že se s věkem mění jejich vagína, děje se stejný proces i s jejich poprsím. S přibývajícím věkem přicházejí změny nejenom ve vzhledu poprsí. Pojďte se seznámit s vaším hrudníkem a zjistíte co vás v průběhu let čeká. 


 

prsa 126989346Ve dvaceti: Velikost vašich prsou může v tomto věku kolísat z různých důvodů. Vliv na to může mít například váš metabolismus, který z nějakého důvodu zpomalí. Výrazné změny přichází samozřejmě při dospívání a ačkoliv tomu tak je u většiny dívek již kolem 15 roku, u některých k tomuto procesu dochází právě až ve dvaceti. Další změnu přinese těhotenství. Jde nejenom o přibývání na váze, avšak rovněž o přípravu těla na kojení. Po ukončení kojení mohou prsa zůstat větší než byly před samotných otěhotněním, ale stejně tak se mohou zmenšit víc, než jak byly dříve. Těhotenství může rovněž ovlivnit vzhled a velikost vašich dvorců a bradavek. Mohou být tedy větší a tmavší.

Ve třiceti: Kůže a prsa celkově se po dětech začínají natahovat, což může vést ke striím a svěšením prsů ještě více. Toto se děje zejména u žen, které se musely vypořádat s velkým váhovým rozdílem před, během a po těhotenství. Nic však není ztraceno, pravidelné cvičení a správná strava vám mohou prsa o hodně vylepšit. Pokud ani tak nejste spokojená, požádejte svého partnera, aby zainvestoval do plastiky prsů, dnes již naprosto běžného plastického zákroku.

Ve čtyřiceti: Pomalu ale jistě se vaše tělo blíží k menopauze, vaječníky začínají produkovat méně estrogenu a dochází k involuci. Jedná se o náhradu prsní tkáně tukem, který je měkčí. V průběhu tohoto procesu se mohou tvořit různé bulky, které je třeba sledovat a případně nechat vyšetřit. Ostatně toto je jeden z důvodů, proč ženy chodí na pravidelné a povinné kontroly prsu, tedy na tzv. mamograf. Ani v padesáti se nemusíte děsit, jak vaše prsa vypadají, opravdu i v tomto věku můžete mnohé na svém těle ovlivnit. Ostatně i ženám, které prochází krizí středního věku dokáže sportování či správná životospráva urovnat mnoho myšlenek a starostí, které s sebou tento věk přináší.

Samovyšetření prsu! Ať už je vám dvacet nebo šedesát, nezapomínejte na pravidelné samovyšetření prsu. Můžete tak sama sobě zachránit život. Jestliže nevíte, jak takové samovyšetření provést, podívejte se na tyto stránky www.rucenaprsa.cz