Jak vybrat snubní prstýnky?

Jak vybrat snubní prstýnky?

Když už máte za sebou výběr zásnubního prstýnku a chvilku napětí spojenou se žádostí o ruku, čeká vás další těžký úkol v cestě za uzavřením sňatku se svou drahou polovičkou, a to společný výběr a nákup snubních prstýnků. Obrňte se tedy trpělivostí a pojďte si s


Když už máte za sebou výběr zásnubního prstýnku a chvilku napětí spojenou se žádostí o ruku, čeká vás další těžký úkol v cestě za uzavřením sňatku se svou drahou polovičkou, a to společný výběr a nákup snubních prstýnků. Obrňte se tedy trpělivostí a pojďte si s námi projít 6 kroků, na které byste neměli zapomenout.svatba2

Slaďte si své představy

Pravděpodobně je to jediný šperk, který budete kupovat společně a zároveň by měl vyhovovat představám vás obou. Zvažte tedy především, zda by se k sobě měly vzájemně prstýnky hodit, nebo je vám jedno, že pánský a dámský prstýnek budou v úplně jiném designu. Promyslete také, jestli chcete se snubním prstýnkem nosit i váš zásnubní prsten z bílého zlata. Pokud ano, není na škodu, pokud vyberete takový snubní prstýnek, který se bude hodit k tomu zásnubnímu. A jestli nosíte hodinky, určitě nezapomeňte vybrat takový prstýnek, který se s nimi nebude bít.

Porozhlédněte se po snubním setu

Nejenže můžete vybírat sety dámských a pánských snubních prstýnků, které k sobě budou ladit, ale pokud teprve plánujete zásnuby, můžete rovnou vybrat i set, v kterém jsou jediněčně sladěny prsteny zásnubní s těmi snubními. Takže si nejen ušetříte nervy a čas s dvojím nakupováním, ale navíc rovnou získáte oba zlaté nebo platinové prsteny, které k sobě budou natolik ladit, že nebude problém je kdykoli nosit společně.

Dopřejte si na výběr dostatek času

Řada párů udělá tu chybu, že si na výběr a nákup prstýnků ponechá například pouze jeden měsíc a řeší spíše jiné záležitosti související s nadcházející svatbou. To ovšem může být chyba, která vám připraví řadu perných a stresových chvilek. Proto si raději připravte na hledání snubních prstýnků alespoň 2 až 3 měsíce, abyste měli čas a energii vybrat prstýnky přesně podle svého gusta.

svatba3Vyberte si prstýnek, který se líbí především vám

Někdy se stane, že dámy tlačí příliš na to, aby se k sobě prstýnky vzájemně hodily. Pod tímto tlakem jsou mnohdy zakoupeny prstýnky, které se příliš nehodí pánům do jejich stylu, což může vést až k tomu, že muži po svatbě nechtějí prstýnky příliš nosit. Proto je lepší, když si každý vyberete svůj prstýnek, pánové klidně z platiny a dámy zlaté prsteny, hlavně abyste s takovým prstýnkem cítili skutečně pohodlně.

Stanovte si předem rozpočet

Během výběru prstýnku můžete být nakonec nepříjemně překvapeni cenou prstenů, které se vám nejvíce líbí. Abyste odolali předražené nabídce, je dobré rozmyslet si rozpočet již předem. Úvaha nad takovým rozpočtem vás také logicky přivede k prvnímu průzkumu nabídek zlatnictví, což se vám bude určitě hodit k porovnávání cen a nabídek.

Vemte si čas na rozmyšlenou

Když už narazíte na několik prstýnků, které vám padnou do oka, dostanete se do situace, kdy se budete muset konečně rozhodnout, což s sebou přináší spoustu stresu a přemýšlení. Proto není dobré rozhodnout se impulsivně v prodejně, ale raději si vemte ještě čas na zvážení. Občas na vás totiž také může nepříjemně tlačit prodejce, čehož si nemusíte při samotném nákupu všimnout, ale uvědomíte si to v klidu doma nad další diskuzí s partnerem. Skoro by se tedy chtělo říct, že takový nákup snubních prstýnků chce čas a rozvážnost!