Seychely a Srí Lanka: Klenoty Indického oceánu očima čtenářek!

Seychely a Srí Lanka: Klenoty Indického oceánu očima čtenářek!

Bílý písek, azurové moře, do nebe čnící palmy a zlatavé sluneční paprsky. Vzhledem k tomu, že čas exotiky a její hlavní sezóna pomalu klepe na dveře, vyzpovídali jsme pro vás dvě ženy, které mají jedno společné. Když si chtějí odpočinout, tak zamíří do dalekých rajs


Bílý písek, azurové moře, do nebe čnící palmy a zlatavé sluneční paprsky. Vzhledem k tomu, že čas exotiky a její hlavní sezóna pomalu klepe na dveře, vyzpovídali jsme pro vás dvě ženy, které mají jedno společné. Když si chtějí odpočinout, tak zamíří do dalekých rajských končin, kde šplouchají vlny Indického oceánu. Vyplatí se vytáhnout z peněženky úctyhodnou sumičku a vyrazit za teplem na pohádkové Seychely, nebo smaragdový klenot s vůní čaje - fantastickou Srí Lanku?

Elena (33) Seychely vám bezpodmínečně učarují!

Seychelles: „Dřív jsem si říkala, že se právě sem asi jen tak nepodívám, protože Chorvatsko je přece jenom finančně schůdnější variantou. Martin o  dovolené na Seychelách také snil už nějaký ten pátek a tak jsme se prostě rozhodli, že si odpustíme každoroční Krétu s Dubrovníkem a našetříme si na exotickou dovolenou. A musím přiznat, že se to opravdu vyplatilo. Z ostrovů jsme si vybrali ten s názvem Praslin, protože jsme chtěli spatřit na vlastní zraky pozoruhodné palmy Coco de Mer s největšími skořápkovými plody, co připomínají ženské pozadí. Všem rozhodně mohu doporučit také výlet na ostrov La Digue, kde je nádherná pláž Anse Source d Argent, jež je obklopena žulovými balvany. V případě, že milujete čilý ruch, kavárny a obchůdky, tak pak zvolte ostrov Mahé. Je nejenom největší, ale také má vlastní letiště, tak vám nehrozí nutná přeprava lodí na cílový ostrůvek,“ vysvětluje sympatická bruneta Elena, co se příští rok chystá na chalupu do Čech, protože opět šetří na velkolepou dovolenou, a tentokrát mají spadeno na magické Maledivy. Postřeh: Pokud toužíte po klidu a romanci, obraťte se na cestovku, co vám dovolenou připraví na míru podle vašich představ. Mnoho cestovek totiž nabízí spíše luxusní hotelové komplexy, co stojí opravdu dost. Ale jako v pohádce se tady budete cítit i v prostorných a vzdušných apartmánech.  

Karolína (27) – Vůně čaje, projížďky na slonech, rajská příroda a buddhistické památky! Na tohle všechno láká Srí Lanka.

Tea estates in Kandy, Sri Lanka. These are so beautiful and so British. They roll for hours as you drive through inland Sri Lanka.: Maybe go here again...?: Elephants bathing in Pinnawala, Sri Lanka | Interesting Pictures: „Po rozchodu se mi život obrátil vzhůru nohama, díky nevěře jsem přišla o lásku na celý život a na Pavla jsem jen stěží zapomínala. Všechno mi připomínalo, že je můj život v troskách a já musím začít od znovu. Se slzami v očích jsem se procházela městem a pak jsem zahlédla výhodný lást na čarokrásnou Srí Lanku. Pod vlivem emocí jsem udělala zbrklé rozhodnutí a za pár hodin seděla v letadla směr ceylonské Colombo. Smaragdové deštné pralesy, nekončící čajové plantáže a hřejivá náruč oceánu mi ukradly veškerou pozornost. Místní mne inspirovali svojí neutuchající pohodou a životní rovnováhou, návštěva hlavní města Anuradhapura se skvostnými chrámy mi vrátila životní drive a když jsem zavítala do sloního sirotčince v Pinnawale, kde jsem malá slůňátka krmila z láhve, byla jsem pevně rozhodnuta, že právě sem se musím (alespoň) jednou vrátit. Na Ceylonu načerpáte nejen síly, ale i životní nadhled a do Čech se tak vrátíte s harmonií v duši,“ líčí své zážitky Karolína a tvrdí, že dovolenou na Srí Lance považuje za jedno z nejlepších rozhodnutí ve svém životě, ty peníze za to prostě stály. Postřeh: Pokud delší dobu toužíte po dovolené v exotickém ráji, co nestojí moc. Zaměřte se na ostrov koření Zanzibar, africký Senegal s vůní pražené kávy, Vietnam se svými rýžovými políčky, nebo na ostrov v Karibiku patřící Venezuele – Isla Margarita.   pinterest.com