Maličkost, co vás popožene dál! Zvolněte a pouvažujte nad životem!

Maličkost, co vás popožene dál! Zvolněte a pouvažujte nad životem!

Pořád se za něčím honíme. Jednou to jsou peníze, jindy zážitky, rodina, nebo nahánění lásky na celý život. A co takhle se z toho kolotoče všedních povinností alespoň na chvíli vymanit, hodit nohy na stůl, nalít si sklenku vína, omrknout fotky a vrátit se v myšlenkách k 


Pořád se za něčím honíme. Jednou to jsou peníze, jindy zážitky, rodina, nebo nahánění lásky na celý život. A co takhle se z toho kolotoče všedních povinností alespoň na chvíli vymanit, hodit nohy na stůl, nalít si sklenku vína, omrknout fotky a vrátit se v myšlenkách k tomu, o čem celý život sníte a jaké že byly vaše sny a touhy. Třeba vás tato hloubavá půl hodinka konečně nasměruje ke štěstí.

 

ID-100113455

V hlavní roli zase a jenom vy!

Celé dny se točí kolem dětí, domácnosti, vyřizování pochůzek a zaměstnání a už jenom z tohoto zaneprázdněného hlediska je víc než potřeba, stopnout všechny povinnosti a vyselektovat si čas sama na sebe. Vyšoupněte děti s manželem z domu, nebo utečte domů z práce dřív a udělejte si vaši soukromou životní uzávěrku, podobnou té, co automaticky sestavujete v práci pro šéfa. Že to nemá smysl a je to nejenom ztráta času, ale také zbytečnost se šťourat v tom, co bylo? Ale kdepak! Říká se sice, že to, co bylo nejde vzít zpátky, a je třeba se dívat dopředu, ale rozhodně není od věci zmapovat váš život a zeptat se sama sebe, zda je opravdu takový, jaký ho chcete mít. Naplňuje váš skutečně vaše práce, těšíte se do ní, nebo se už nemůžete dočkat, až dáte život vašemu podnikatelskému plánu? Ale něco ve vás tiše šeptá, že to vážně nemůžete zvládnout, protože zázraky se alespoň vám nestávají? Neházejte flintu do života a polechtejte štěstěnu. I kdyby se vám váš plán nezdařil, tak to vůbec nic neznamená, můžete to přeci zkusit zase a pak ve výsledku totiž všichni budeme litovat toho, co jsme neudělali, nevyzkoušeli, nebo neochutnali. Takže vzhůru do objevování, život je totiž krásný a bohužel pro nás utíkájako splašený.  :

Mám po boku toho správného muže?

Žijete vedle někoho jenom proto, že neumíte být sama? Pokud se tato myšlenka zakládá na pravdě, dejte mu sbohem. Neokrádejte se zbytečně o čas a najděte si k sobě mužského, se kterým budete chtít zestárnout. Rio de Janeiro lights... Brazil (by Eduardo Berthier on Flickr):

Cestování je fantastické, ale co když vám přijde hříšné za tuto pozemskou slast utrácet?

Vysnila jste si, že chcete spatřit na vlastní zraky Thajsko, Seychely, Rio nebo Dominikánskou republiku v samotném srdci Karibiku? I když na cestu snů máte finanční prostředky, tak se vám je nechce na zrealizování životního plánu použít? Protože co když je budete po té potřebovat, a pak byste si musela půjčit? Je úžasné, že přistupujete k životu zodpovědně, ale berte to tak, že zážitky patří do skupiny výdajů, kterých rozhodně nikdy litovat nebudete a pak, ať přijde cokoli, vy to zvládnete. Zaplašte špatné myšlenky a naopak k sobě přitáhněte ty pozitivní.  

Praktické tipy aneb jak na život, co za to stojí!

Mrkněte na fotky a podívejte se, kam jste se v životě posunula, co všechno se změnilo, nebo zůstalo stejné a porovnejte to s tím, kam se chcete dostat. Najednou dostanou vaše zítřky hlubší smysl. Uvědomte si své úspěchy a je úplně jedno, zda se jedná o autoškolu, diplom, svatbu, mateřství, nebo nový byt. Všechno, co se vám povedlo, se počítá. Nezdráhejte se pochválit samu sebe. Vy si to totiž zasloužíte. V případě, že si říkáte, jak moc příšerná jste byla dříve, tak je to skvělé. Neustále se zlepšujete, zdokonalujete a tedy pořád rostete. A tak to má být! Narazila jste na pocit nespokojenosti? Nalinkujte si váš plán směřující ke štěstí a držte se ho. Změny sice nevítáme s otevřenou náručí, ale pak jsme za ně rády. pinterest.com; freedigitalphotos.com