Vztah se starším mužem

Vztah se starším mužem

Deset, dvacet nebo i čtyřicet let věkového rozestupu mezi partnery může a nemusí přinést trápení a problémy.


Výhody vztahu se starším mužem

Vztah se starším mužem bude zajisté vypadat velmi odlišně od vztahu s mladým klukem. Zralí páni již vědí co od života i od své partnerky požadují. Mají také naprosto jasno ve svých prioritách, postojích a s velkou pravděpodobností již mají splněno alespoň pár ze svých životních cílů.

V praxi to tedy znamená, že nebudete spávat či bydlet u někoho, kdo vlastní sotva postel, jídelní stůl a měsíc co měsíc řeší, zda má na nájem. Muži ve věku 45let a více mají obyčejně vlastní bydlení, a pokud žijí v podnájmu, jistě jsou alespoň částečně zajištění.

V posteli si nejspíš také nebudete stěžovat. Chlap, který vyzkoušel nemalé množství žen, vás dokáže uspokojit mnohem lépe, než mladý a nezkušený koloušek. Navíc se starší partner bude snažit jednou tolik a to proto, aby si vás udržel. Jako bonus vás velmi rád přiučí novým sexuálním polohám a metodám.

 

Nevýhody vztahu se starším mužem

Pokud si najdete partnera o deset, dvacet či čtyřicet let staršího, musíte počítat, že má s velkou pravděpodobností již založenou rodinu. I když bude s matkou svého dítěte rozvedený, stále mu zůstávají jisté závazky. Proto očekávejte, že se z času na čas s jeho téměř stejně starým dítkem, jako jste vy, či bývalou ženou potkáte.

No a samozřejmě z povinností vůči jeho dětem plyne i fakt, že dost možná s vámi již dítě chtít nebude. Proto je dobré si tuto informaci zjistit na začátku, než se po hlavě vrhnete do velké lásky.

Muži středního i staršího věku mají rádi svůj klid, své postavení a divoké období již mají za sebou. Proto můžete očekávat, že vás vezmou na exotickou dovolenou, avšak jejich zájem o moderní hudbu, diskotéky či divoké sjíždění řek nebude tak horký.

Resumé

U staršího partnera najdete dostatečné pochopení, oporu a také dobrou radu plynoucí z dlouholetých zkušeností. Nebudete se hádat o malichernostech, budete mít pocit zajištění a své si najdou i dívky či ženy postrádající v mládí bezpečné křídlo vlastního otce. Na druhou stranu divoké vzplanutí může rychle opadnout ve chvíli, kdy se budete chtít bavit, zatímco on by rád relaxoval u knihy či televize.

Často ani rodina či nejbližší přátelé nepochopí vztah věkově vzdálených parterů, avšak za lásku se má bojovat, proto se nenechte zviklat názory ostatních. Jestliže máte dojem, že jste potkala toho pravého, ať už je mu dvacet nebo sto, běžte si tvrdě za svým.

 

 

 

 

Text: Jana Čechová