BB Cream: zázrak z Japonska

BB Cream: zázrak z Japonska

Co je zač? BB Cream, neboli BlemishBalmCream, což v překladu znamená krém na nedokonalosti pleti je revolučním produktem kosmetického průmyslu. Receptura, která vznikla v Japonsku a během posledních pár let se rozšířila po celém světě, slibuje krytí a vyrovnání odstínu poko


Co je zač?

BB Cream, neboli BlemishBalmCream, což v překladu znamená krém na nedokonalosti pleti je revolučním produktem kosmetického průmyslu. Receptura, která vznikla v Japonsku a během posledních pár let se rozšířila po celém světě, slibuje krytí a vyrovnání odstínu pokožky, ochranu, omlazení a regeneraci unavené a znečištěné pleti a zlepšení stavu problematické pokožky. Jde vlastně o pečující balzám s vlastnostmi make-upu.

BB Cream: zázrak z Japonska

BB creamy skutečně nabízejí všechno – hydrataci, léčení, krytí. Mnoho celebrit i vizážistů již touto lehkou a přirozenou cestou nahradilo těžký make-up. Složení BB creamů je u každé z firem trochu jiné, ve většině ale najdete kaviár, orientální bylinky a čaje, prospěšný koenzym Q10 nebo zlato a diamantový prášek.

Čtěte také: Letní líčení

Kde BB creamy sehnat?

Nejznámější původní značky, které nabízejí BB creamy na různé typy pleti jsou SKIN79, Missha, Etude House nebo třeba Skin Food. Jejich výrobky ale v Česku zatím bohužel seženete jen objednáním z e-shopů jednotlivých značek nebo e-shopů zaměřených na distribuci zahraniční kosmetiky k nám.

BB Cream: zázrak z Japonska

Čtěte také: Štětce a houbičky aneb make-up snadno a rychle

BB Cream

Jedna známá značka přišla s vysvobozením pro ty z nás, které se nakupování na podobných internetových obchodech bojí a nabídl dva druhy BB creamu i u nás. Zakoupit si je tedy můžete ve většině drogerií za cenu cca 200Kč. Jeden z nich je určen pro normální až suchý typ pleti. Druhý výrobek je zaměřen na smíšenou a mastící se pleť – má přidanou zmatňovací funkci a složky bojující proti rozšířeným pórům.  Oba jsou k dostání ve dvou odstínech.

Tato značka ale musí na svých krémech ještě zapracovat, jelikož se jejich účinnost podle mých osobních zkušeností i BB Creamrecenzí mnoha blogerek a vizážistek zatím nepřibližuje kvalitním Japonským produktům.

Čtěte také: Trable s odstíny make-upu

Vyzkoušíte BB cream i vy? Jaké máte zkušenosti? Váš názor nás zajímá!

Text: Natalie K.