Jak docílit krásného opálení

Jak docílit krásného opálení

Sluníčko, sluníčko Nejpřirozenější cestou je sluníčko. Nemyslete si, i u nás v republice se opálíte krásně do hněda. Stačí pár hodin na balkoně, či u vody a výsledek máte zaručený. Nutné je myslet na potřebné UV faktory, které pokožku chrání před spálením. Ve fin


Sluníčko, sluníčko

Nejpřirozenější cestou je sluníčko. Nemyslete si, i u nás v republice se opálíte krásně do hněda. Stačí pár hodin na balkoně, či u vody a výsledek máte zaručený. Nutné je myslet na potřebné UV faktory, které pokožku chrání před spálením. Ve finále by místo přitažlivého opálení mohla přijít bolest na zarudlých místech a následné loupání, které v šatech nevypadá zrovna nejlépe. Proto se opalujte rovnoměrně na všech místech a ideálně bez ramínek plavek, abyste pak neměla vypálené bíle pruhy. I po opalování použijte potřebné krémy a tělová mléka, aby měla pokožka dostatečnou hydrataci.

Jak docílit krásného opálení

Čtěte také: Jak na dokonale hladké nohy

Začněte u solária

Solárium je v dnešní době již samozřejmostí. Není dobré jej využívat pravidelně v dlouhodobých intervalech, ale jako podklad pro snědou pleť je ideální. Zajděte si párkrát do solária a připravte tak svoji pokožku na příliv slunečních paprsků. Nespěchejte a začínejte na 2-5 minutách, podle typu vaší pleti. S potřebnou kosmetikou vám poradí přímo v soláriu.

Jak docílit krásného opáleníSamoopalovací krémy

Samoopalovací krémy na oblíbenosti tolik nezískaly. Bohužel si udělaly nepěknou reklamu v začátcích, kdy svým zákazníkům přinesly více fleků a zažloutlých či oranžových skvrn, než hezkého rovnoměrného opálení. Vše se ale napravilo a nyní patří samoopalovací krémy mezi poměrně levnou variantu opálení. Je však nutné držet se přesných instrukcí a návodů! Vybírejte takové, u kterých naleznete recenze, abyste si nešťastnou náhodou neobarvila například bílé oblečení.

Čtěte také: Seznamte se s brazilskou epilací

Opalovací nástřikJak docílit krásného opálení

Pokud si na samoopalovací krém netroufáte, můžete zajít za odborným personálem, který vám udělá tzv. nástřik. Tahle varianta již však nespadá mezi nejlevnější, avšak hned ze studia odcházíte krásně opálená. Jen pozor. Opálení vydrží přibližně pět dní, tzn. je vhodné pro významné události. Poté se totiž začne smývat a mohou vznikat flíčky.

Čtěte také: Krásná do plavek

Vyberte si variantu, která vám nejlépe vyhovuje a hurá na to. Pokud chcete udělat maximum, kupte si v lékárně Beta karoten, který podporuje přirozené opálení pokožky a současně ji chrání.

Nechte vyniknout své opálení pomocí světlého oblečení. Například žlutá, bílá a růžová zvýrazní a opticky podpoří hnědou pokožku.

Text: Jana Čechová