Letní líčení

Letní líčení

Pleť přes vrstvu make-upu nemůže dýchat a dochází k ucpávání pórů, poruchám hydratace a mnoho dalším nepříjemnostem. To platí po celý rok, ovšem v létě je správná péče o obličej ještě důležitější, než kdy jindy. Proto za každých okolností vždy make-up pečliv


Pleť přes vrstvu make-upu nemůže dýchat a dochází k ucpávání pórů, poruchám hydratace a mnoho dalším Letní líčenínepříjemnostem. To platí po celý rok, ovšem v létě je správná péče o obličej ještě důležitější, než kdy jindy. Proto za každých okolností vždy make-up pečlivě odličujte, používejte hydratační krémy a masky, které budou pleť osvěžovat, aby nepůsobila unaveně a hlavně minimalizujte množství líčidel, které si na obličej nanášíte.

Čtěte také.: Neodolatelné rty v odstínech magnolie

Co na to odborníci

V rozhovoru s YouTube kanálem pro ženy FAWN uvedla hlavní vizážistka značky Victoria´sSecret, že obzvláště letošní léto je trendy velmi nenápadné líčení. S tím naprosto souhlasily i tři z modelek stejné značky, které ženám doporučily v létě používat jen několik lehkých kosmetických výrobků, pokud možno na přírodní bázi.

Letní líčeníDovolená bez starostí

„Dortová vrstva“ make-upu prostě v létě nepatří na obličej, což ulehčí i váš čas strávený na pláži či u bazénu – stěží si budete užívat vodní hrátky nebo relaxování na sluníčku, pokud budete muset stále kontrolovat svůj odraz v zrcátku, jestli se vám náhodou nerozmazává řasenka nebo neroztéká make-up. Dovolenou si tak zaručeně více užijete.

Čtěte také: Trable s odstíny make-upu

Výběr produktů

Které produkty tedy na letní dny najdeme v kosmetické taštičce profesionálních vizážistek a které nechávají jen na speciální večerní příležitosti?

Tekutý korektor: Zamaskuje kruhy pod očima, zarudnutí i drobné nedostatky. V létě vám bude tedy na zdokonalení vzhledu obličeje stačit kvalitní, co nejvíce voděodolný, tekutý korektor. Při používání korektorů na přírodní bázi navíc nebudete sytit pleť zbytečnou chemií.

Voděodolné linky na oči: Hnědá je letošní barvou léta. Působí přirozeně a svěže. Nejlepší variantou jsou linky gelové, které nanesete štětečkem snadno a elegantně.

Kartáček na obočí: Učesané obočí působí mnohem lépe, stejně jako vlasy. Pokud máte obočí opravdu řídké, můžete použít i vyplňovací tužku.

Tekutá nebo gelová tvářenka: do tváře hned vžene svěží mladistvou barvičku. Pro snadnější nanášení a lehčí pocit protentokrát pudrovou tvářenku zamkněte v šuplíku.

Kleštičky na řasy: Řasenka se při dovádění na slunci a ve vodě jen zbytečně rozmazává. Kleštičkami řasy jen ráno hezky Letní líčenínatočte, aby rámovaly obličej a budete mít postaráno.

Průhledný matující pudr: Pokud se opravdu hodně lesknete a nebo chcete usadit korektor na místo, aby vydržel, zainvestujte si do kvalitního matujícího pudru. Přesto to s nanášením nepřehánějte a pokuste se nechat co nejvíce svou pokožku dýchat.

Oční stíny: Chystáte-li se na večer do víru velkoměsta, na oslavu nebo na rande, sáhněte po přirozenějších barvičkách očních stínů a doplňte je jednou zářivou barvou, ladící s vaším outfitem. Zajistíte si tak vzhled módní ikony.

Jak vidíte, letní líčení je hravé a nenásilné, což určitě potěší ty z vás, které z prudkého nánosu kosmetiky na obličeji zrovna neskákají radostí. Máte nějaké zaručené letní tipy pro ještě krásnější přirozenou pleť? Který výrobek je vaším absolutním oblíbencem? Rádi to od vás uslyšíme!

Text: Natalie K.