Ovlivňují barvy kvalitu partnerského života? Ano!

Ovlivňují barvy kvalitu partnerského života? Ano!


Závěsy budou fialové, polštářky oranžové, povlečení růžové kytičkové, říká žena. Dobře, ale auto bude černé, kancelář vymalujeme zeleně a obývák bude modrý, odvětí muž. Modrý obývák, to nemyslíš vážně?... Shodnete se s mužem na tom, jakou barvu má to či ono mít, nebo se vždycky pohádáte?

Pokud si myslíte, že taková blbost jako barva nijak zásadně vztah nemůže ovlivnit, jste na omylu! Barvy v nás vyvolávají emoce. A je jedno, zda jsou na oblečení, autě, stěnách, nebo doplňcích. Každému se líbí barva jiná. Ženě může navozovat růžová ložnice atmosféru, zatímco muži způsobuje depresi. Barevné preference nám říkají, jestli jsme si vybrali toho pravého, nebo nám vztah neklape.

Podle sebe soudím tebe

Každý z nás kolem sebe vyzařuje určité barevné spektrum. Podle toho se nejen obléká, ale také vybírá barvy na všem kolem sebe. Máme určitou barvu své osobnosti a do té ladíme celý svůj svět. A snažíme se do našich barev sladit také partnera. Logicky si hledáme někoho, kdo je na tom stejně, nebo alespoň podobně. Pokud nesnášíte modrou, nejspíš se v supermarketu nezakoukáte do blonďáka v modrém triku, modrých šortkách
a modrých teniskách.

Červená a modrá, pro blázna dobrá?

Občas se stane, že si vybereme někoho, kdo je zcela mimo naše barevné spektrum. Tato volba ale většinou neskončí dobře. Ono se taky těžce hledá kompromis mezi růžovou a modrou ložnicí. A když se neshodnete na barvě ložnice, dokážete se později shodnout na důležitějších věcech?

 

Co si o barvách myslíte vy? Věříte tomu, že mohou ovlivnit váš vztah?

Zkuste si vzpomenout, jaké drama byla volba vaší kuchyně.