Lehká děva, či puritánka. Aneb, jaký počet partnerů je ještě přijatelný?

Lehká děva, či puritánka. Aneb, jaký počet partnerů je ještě přijatelný?


Někdo se rozhodne zůstat celý život s jedním partnerem, jiný si užije padesátku styků a stále mu to přijde málo. Průměrně však česká žena za život vystřídá sedm partnerů, muž zvládne o dvě ženy více. Třeba takový Casanova měl údajně milenek 122. Obecně je za promiskuitního považován ten muž, který přesáhne číslo dvacet. Ale u žen už je lehká ta, která má partnerů o polovinu méně. Není to přece jen trošku nefér?

 

Deset ještě jde

Mezi nejpřijatelnější se považují čísla mezi pěti a deseti, sem ostatně spadá také český průměr mužů i žen. Nejvíce ženy střídají muži v Rakousku. Ti za život vystřídají v průměru 11 partnerek. Nejvěrnější ženy jsou pak Vietnamky. Ty mají zpravidla jen jednoho muže.

 

Já jsem borec, ty jsi coura!

Zatímco muži číslo navyšují, ženy naopak ubírají. Muž se totiž ve společnosti svých kamarádů nechce cítit trapně, kdyby řekl malé číslo. Zpravidla pak ten, kdo jich tak nějak zvládl nejvíc, je i největší borec. A div že se před ním nerozprostírá červený koberec. Naopak žena, která řekne vyšší číslo, je pak považována za lehčí. Trošku nespravedlivé, ne? Říct, či neříct?

Často je počet partnerů ve vztahu tabu. Ostatně se není čemu divit. Muž samozřejmě ve třiceti neočekává, že by jeho milenka byla panna. Na druhou stranu nechce slyšet fakt, že mezi její trofeje patří celé místní fotbalové mužstvo s trenérem, nebo nedej bůh některý z jeho kamarádů. Ženě zas se zvyšujícím se číslem roste konkurence. Žena totiž bude rýpat dál, jak tomu ostatně bývá zvykem. Byla lepší než já? Měla větší prsa? Měla menší zadek? Líbilo se ti to víc s ní nebo se mnou? A k těmto otázkám dospět nechce žádný muž.

 

Je mi dobře, takže na čísle nezáleží!

Do počtu vašich sexuálních partnerů samozřejmě nikomu nic není. Když se cítíte dobře s číslem 81 na kontě, je to vaše věc. Pokud neohrožujete své zdraví (nebo hůř - zdraví ostatních), proč ne. A pokud vám nezáleží na názoru ostatních, o to lépe pro vás.

Jak z toho ven, když se vás partner zeptá? Zkuste říct, že není první, ale rozhodně je nejlepší. A máte úspěch.

 

A jaké číslo je ještě přijatelné pro vás? A prozradíte, kolik partnerů jste měla?