Víme, jaké parfémy (ne)voní mužům!

Víme, jaké parfémy (ne)voní mužům!

Rozhodly jsme se tedy, že mužům, a nejen těm našim, vyjdeme vstříc a vyrazíme do ulic, abychom zjistily, jaké parfémy projdou pánskými „prověrkami“. 


Mezi muži letošní sezónu vítězí pánský Bruno Banani Dangerous Man, jak vzešlo z miniprůzkumu společnosti Prestige Products. Proto jsme záměrně vybíraly dámské vůně s podobným složením. Testovaly jsme jarní
a letní novinky Tom Tailor Liguid, Puma Yellow, Mexx Spring, Replay Jeans Spirit a Bruno Banani Made For Women, ve kterých se objevuje intenzivní mix ovocných citrusových tónů, vůně ambry, cedrové dřevo nebo pepř.

8:45

Máme štěstí na počasí. Už od rána svítí sluníčko. Je právě čas, kdy jde nejvíce lidí do práce, a my vyrážíme do ulic. Hned cestou na tramvajovou zastávku chytáme svou první oběť. Jmenuje se Martin, pracuje jako osobní trenér a poctivě skládá svůj žebříček vůní. Nejvíce jej zaujme dámský Bruno Banani. Prý protože je sám vyznavačem lehkých svěžích vůní, které jsou pro léto jako vyšité. Oceňuje také lehký pudrový nádech. Na druhou příčku poté staví čistě sportovní Pumu, ze které, dle jeho slov, čiší energie, která k létu neodmyslitelně patří. Třetí místo si pak u Martina vysloužil Mexx.

 

9:05

Ještě jsme ani nepopojely z místa a už odchytáváme dalšího sympaťáka. Nechce nám o sobě nic říct, tak ho dále netrápíme, ale svoje tři favority nám prozradí. První místo obsazuje ambra, pepř a citrusové tóny ve vůni Tom Tailor, druhé Mexx. Třetí patří dvěma vyrovnaným vůním Bruno Banani a Replay.

 

9:15

Přesouváme se blíže do centra hledat mladé, energické muže, kteří nám pomůžou dešifrovat nespokojenost s vůněmi, které se líbí nám. Tak nějak se nám přestává dařit. Pět mužů, které požádáme o názor, na nás náhle nemá čas, jakmile vytáhneme foťák, další tři se s námi pro jistotu nebaví vůbec a předstírají problémy se sluchem i zrakem.

 

9:35

Právě potkáváme naši bývalou kolegyni, která jde zrovna cvičit a tak se nenápadně připojíme. Už jednou totiž zmiňovala, že má pěkného trenéra. Pod záminkou testu vůní jdeme ale spíš omrknout, jestli „nekecá“:)

 

9:50

NEKECÁ!!!!! U Honzy chceme náhle cvičit všechny. Moc se nám nedaří ho vnímat. Stihneme si zapsat jen první místo, na kterém vede Tom Tailor.

10:00

Všechny chceme chodit cvičit a vonět se Tomem Tailorem!

10:15

Euforie nás ještě nepřešla a tak se jdeme zchladit na brunch. Z jakého důvodu se tam byl zchladit i další oslovený Olda netušíme. Náš horký tip je, že měl prostě jenom hlad. A tak jsme mu chvíli čekání ukrátily a zjistily, že mu voní parfémy v pořadí Puma, Mexx a Tom Tailor.

 

13:20

Po redakční poradě vyrážíme na oběd. Materiálu už máme dost, když se všechno otáčí o 180 stupňů a exhibicionista Pepa se nám sám nabízí. Prý nemůže na našich stránkách chybět. Celou dobu sebou frajersky šije, nechává si říkat Pepino a i když přemýšlíme, jakými všemi úchylkami trpí, musíme uznat, že vkus má dobrý. Jako favority označí  

 

Text: Jana Tobrmanová