Zvyšte sobě i svým dětem imunitu a nebojte se chřipky!

Zvyšte sobě i svým dětem imunitu a nebojte se chřipky!

Pokud jste jedni z mnoha, kteří v současné době bojují s nachlazením, měli byste se ujistit, že vaše strava a také strava vašich dětí, není jedním z faktorů, které vás nechávají na pospas bacilům. Zatímco vám nikdo neporadí konkrétní jídlo proti kašli a nachlazení, existuje řada potravin, které mají pro optimální fungování imunitního systému zásadní význam a pokud se naučíte jídlo správně zpracovávat, můžete si posílit imunitu natolik, že se vám chřipka vyhne celé jaro.


Pokud si myslíte, že jste-li nachlazeni, nebo máte chřipku, stačí jen zobat vitamín C, zamyslete se znovu. Zatímco o „céčku“ mluví kdekdo, řada lidí podceňuje příjem zinku. Zejména ženy a děti mívají nižší, než doporučovaný příjem. Zinek se nachází v libovém červeném mase, mořských plodech, ale také ve spoustě ořechů, které jsou doslova nadupané živinami. Ořechy jsou zdrojem kvalitních bílkovin a také velkého množství zdravého tuku. Pojídáním ořechů všech druhů do těla dostaneme nemalou dávku vitamínu E, který se jinak

v přírodních zdrojích shání obtížně, vitamíny skupiny B, hořčík, měď, aminokyselinu arginin a mnoho dalšího. Hodně zinku můžete potkat také v čerstvém špenátu.

Zinek se podílí na vývoji a fungování bílých krvinek v těle, čímž pomáhá v boji s případnou infekcí. Dospělí potřebují 8 až 12 miligramů zinku denně. Polovinu této dávky naleznete v porci libového červeného masa nebo velké hrsti čerstvého špenátu. Jakmile máte o zinek postaráno, můžete se začít soustředit na čerstvé ovoce a zeleninu, které jsou bohatým zdrojem celé řady silných antioxidantů, včetně slavného vitaminu C. Antioxidanty pomáhají chránit buňky těla před poškozením a infekcí. Mějte na paměti, že čím jasnější je ovoce
a zelenina, tím lepší je pro vás. Pokud jste rodičem, je třeba se zaměřit na nejlepší způsob stravování u vašich dětí
a dohlédnout na to, aby konzumovaly dostatek živin i během náročného období.
 

 

TIP REDAKCE:

Doplněk stravy - Echinacea - třtinový sirup
Třapatka nachová - Echinacea Purpurea: tato indiánská léčivka obsahuje nejvíce aktivních látek v kořeni. Podporuje přirozenou obranyschopnost. Podporuje správnou funkci dýchacího systému a močových cest. Jedná se o silný antioxidant.

 

 

zdroj/foto: GreenIdea-Pixabay.com

 

Pojďte si s námi o tento sirup zasoutěžit.
Odpovězte na otázku:

 

 

 

 

 

 

 

Výherce: P. Bréza, M. Palová, S. Janatka