5 nejkrásnějších měst na léto

5 nejkrásnějších měst na léto

Paříž, totiž už znají všichni nazpaměť. Londýn je letos také ze hry – žije Olympijskými hrami, takže se příliš nevyplatí, nemáte-li zrovna nervy prodírat se zatarasenými ulicemi a davy policistů. Barcelona je přes léto sice krásná, ale přelidněná… Proto si vyberte ji


Paříž, totiž už znají všichni nazpaměť. Londýn je letos také ze hry – žije Olympijskými hrami, takže se příliš nevyplatí, nemáte-li zrovna nervy prodírat se zatarasenými ulicemi a davy policistů. Barcelona je přes léto sice krásná, ale přelidněná… Proto si vyberte jinak.

Paříž

Lisabon

Bezkonkurenčně nejzajímavější destinace na léto a zároveň jediné evropské hlavní město, které se nachází na pobřeží, nabízí příjemné koupání na překrásných, skvěle udržovaných plážích. Nedoceněný Lisabon, jehož bohatý kulturní program (festivaly, koncerty, pouliční divadelní představení…), dlouhá historie a netradiční atmosféra vás pohltí. Se spoustou kaváren, restaurací a galerií je portugalské hlavní město skvělým místem, které přes den nabízí koupání a večer příjemnou zábavu. Projížďka žlutou tramvají zdolávající tamní kopce je již jen zajímavým zpestřením.

Lisabon

Čtěte také: Kypr – ostrov bohyně Afrodity

Valencie

Objevte poklad na východním pobřeží Španělska – překrásnou Valencii, jejíž charisma konkuruje Paříži, které navíc šlape na paty jakožto nejromantičtějšímu městu vůbec. Valencie je totiž kouzelná. Moderní architektura se zde snoubí s historickými památkami, romantickými restauracemi a v neposlední řadě se skvělými plážemi.

Čtěte také: Originální a svůdná Barcelona

Nice

Nejkrásnější pláže Evropy se nachází jednoznačně na francouzském Azurovém pobřeží, jemuž dominují tři města – Nice, Cannes a Monako. Nejkrásnější a návštěvníkům nejvstřícnější Nice nabízí vše, co si jen od francouzského přímořského města můžete přát. Pláže, restaurace servírující mořské delikatesy, skvělé víno a krásné hotely. Kouzlo francouzské riviéry ovšem nejlépe poznáte v případě, že si tam půjčíte automobil a všechna výše zmíněná města projedete – jsou od sebe vzdálená pár desítek minut jízdy.

Čtěte také: Když Tunis, tak Djerba

Kodaň

Moderní město s pohádkovou atmosférou? To je dánská Kodaň. Teploty zde ani v létě nepřesahují 25 stupňů, takže nemáte-li rádi vedra a přeplněné pláže, vydejte se do klidné a sofistikované severské země, jejíž vyspělá infrastruktura nenápadně zdůrazňuje velkolepou historii a přináší potřebný komfort.

Dublin

Dublin

Dovolená strávená na pláži není nic pro vás? Procházení galerií vás nebaví? Máte radši individuální přístup? Hlavní irské město Dublin je ideální kompromis. Město proslulé legendárním pivem Guiness a jemnou whiskey je skvělou destinací pro netradiční letní výlet. Můžete si buď užít některý z tamních festivalů, projít si všechny bary anebo se vydat do okolní překrásné přírody.

Zdroj: cestyzazazitky.cz