S vráskami v obličeji lze bojovat

S vráskami v obličeji lze bojovat

S vráskami se lze vypořádat mnoha způsoby. Některé metody fungují lépe, některé rychleji,
na skalpel je však vždy času dost.


Péče o obličej se vám vyplatí

Obličej má tu nevýhodu, že je prakticky bez ustání vystaven vlivu vnějšího prostředí. A tak dostává pokožka
v obličeji pochopitelně zabrat. To je aktuální především v létě, kdy je namístě zejména ochrana před intenzivním, či delším pobytem na přímém slunci. V průběhu slunění se totiž vystavujete UV záření, které ve výsledku aktivuje enzymy rozrušující kolagen ve spodních vrstvách kůže.

Nicméně přirozené projevy stárnutí pokožky se objevují poměrně záhy. Je to samozřejmě individuální u každé osoby, ale zhruba kolem pětadvacátého roku lze první, často velmi lehké náznaky, zaregistrovat. Pochopitelně, že výraznější vrásky jsou záležitostí spíše období po čtyřicítce, nebo ještě později. Stejně tak povislé koutky úst a některé další partie. Pleť u žen obecně navíc stárne poněkud rychleji než u mužů, což je dáno tím, že u nich dochází k rychlejší degeneraci kolagenu v kůži. Neblahou stopu pak poměrně bezpečně zanechá také dlouhodobý stres či příliš razantní diety. Čím dříve se však o svůj obličej začnete starat a dopřejete mu odpovídající péči v podobě kvalitní kosmetiky, procvičování svalových partií v obličeji, či specializovanější prevence, tím později se uvedené příznaky ubíhajícího času objeví ve vaší tváři.

 

Co vám pomůže

Jako v řadě jiných případů může pomoci cvičení. Jedná se o takzvanou obličejovou gymnastiku. Ta spočívá ve vědomé kontrakci a uvolnění určitých svalů v obličeji. Tím se svaly zpevňují a zabraňují ochabnutí pleti. Kromě procvičování některých obličejových svalů, mimochodem v obličeji jich máte přes padesát, vám mohou pomoci určité neinvazivní postupy. Pozornost si získávají například metody radiofrekvence spočívající v aktivaci kolagenu v spodních vrstvách kůže, čímž se kůže napíná a vrásky se tak vyhlazují.

Zdánlivě snadná a opravdu fungující rada je vyhýbat se cigaretám. Kouření totiž poškozuje kožní buňky
a kolagenová vlákna a tak dochází ke změnám v kůži. O dalších negativních aspektech kouření snad ani není třeba více hovořit. Dalším důležitým faktorem pro pleť bez vrásek je dostatek tekutin.

Jde o to tělo nedehydrovat. Proto dbejte na odpovídající pitný režim a odpusťte si pokud možno pokrmy
a nápoje, které mají dehydratační účinky. Budete-li pít vodu bez bublinek, bylinné a ovocné čaje jste rozhodně na správné cestě v boji s předčasnými vráskami. Nu a rada závěrem je opět velmi jednoduchá.

Dostatečně spěte.

 

 

 

 

Text: (miž)