Chci ráno vstát a vypadat dobře

Ráno obvykle vstávám o hodinu dříve. Zakrýt nedostatky pleti, nalíčit oči a vyhrát si se stínováním bronzerem tak, aby se docílilo přirozeného efektu, mi zabere nejvíce času. V teplých dnech se mi make-up rozteče vždy dřív, než sednu do auta. Na polední poradu jdu už s ř


Ráno obvykle vstávám o hodinu dříve. Zakrýt nedostatky pleti, nalíčit oči a vyhrát si se stínováním bronzerem tak, aby se docílilo přirozeného efektu, mi zabere nejvíce času. V teplých dnech se mi make-up rozteče vždy dřív, než sednu do auta. Na polední poradu jdu už s řasenkou rozmazanou až za ušima a flekatým obličejem od vlhnoucího bronzeru. Do večera vypadám jako Mickey Mouse, navíc rozmrzelá, že jsem si raději tu hodinu nepřispala.

Čtěte také: Jak na dokonale hladké nohy

Jednoho takového večera jsem cestou z nákupu narazila na salon Adriana. Upoutala mě novinka, sexy look mascara, a tak jsem se zašla zeptat s vidinou, že si alespoň ušetřím pár ranních minut. Moje představa byla jasná: Chci ráno vstát a vypadat dobře. Majitelka Jana Lorencová mi k aplikaci řasenky doporučila ještě kosmetické ošetření za pomoci speciální špachtle a samoopalovací nástřik a objednala mne hned na následující den.

Jako první se mne ujala sympatická kosmetička, která hned na první pohled věděla, že mám smíšenou pleť s mastnější T-zónou. Pleť mi očistila, nanesla hloubkově čistící masku, která měla vytáhnout maz z ucpaných pórů, pleť projasnit a celkově osvěžit. Mezitím, co maska působila, mi upravila obočí. Poté začala pracovat se speciální špachtlí, na kterou nanesla vitamínový olej Alissa Beauté. Po obličeji se mi rozprostřelo příjemné teplo. Pomocí tohoto ošetření jsem se zbavila černých teček, se kterými mám dlouholeté problémy. Pleť navíc byla jasnější, vypnutější a celkově působila svěžím, zdravým dojmem.

Čtěte také: Krásná do plavek

Poté mi Jana Lorencová začala nanášet „řasenku“ sexy look mascara. Jedná se o úplnou novinku, kterou provádí jen malá hrstka salonů. Salon Adriana byl dokonce první, který začal tuto službu nabízet. Sexy look mascara je speciální nátěr, který vydrží tři až čtyři týdny. Řasy jsou po nátěru zahuštěné a krásně prodloužené a působí, jakoby byly opravdu namalované řasenkou. S tím rozdílem, že barva se nijak nerozpíjí, odpadají starosti s odličováním a ušetří se i čas strávený ranní přípravou v koupelně. Řasy se musí důkladně očistit od všech nečistot a mastnoty. Poté se pomocí speciální oční kulmy natočí a následně se na ně microbrushem nanese barva. Ještě, než barva zaschne, jednotlivé řasy se oddělují pinzetkou, aby se docílilo maximálně přirozeného efektu. Celkově se nanáší dvě až tři vrstvy.

Posledním bodem, který mi měl splnit přání, byl samoopalovací nástřik. Ten se provádí pomocí speciálního rozprašovače, do kterého se z nádržky pumpuje aktivní látka. Nástřik se proto provádí v takovém přenosném igelitovém stanu, do kterého si stoupnete pouze ve spodním prádle. Nejprve na vás kosmetička nastříká peptidovou mlhu, která sjednotí Ph. Na dlaně a lokty se pak nanese blokační krém. Ten zamezí zhnědnutí partií, které se neopalují. Poté se aplikuje nástřik, který okamžitě zaschne, takže se pár minut poté můžete rovnou obléct. Salon Adriana pracuje s nástřikem Vita Liberata. Jeho účinek je vidět ihned, protože je obohacen ještě o bronzer, který vám propůjčí dojem opálené pokožky, do té doby, než samotné aktivní složky nástřiku způsobí pigmentové zabarvení pokožky. Doporučuji vzít si na nástřik tmavé oblečení i prádlo. Samotný nástřik sice nebarví, ale bronzer v něm obsažený ano. Ten potom stačí večer, nejlépe však až druhý den ráno smýt. Z opálené pokožky se poté můžete radovat celý následující týden.

Od ošetření to je nyní týden. Pleť mám bez problémů. Nemastí se tolik, jako dříve. Po černých tečkách ani stopa. Řasy mám pořád stejně krásné. Nemusím s nimi nic dělat. Obličej si omývám tak, jak jsem byla zvyklá. Akorát jsem musela vynechat mastný oční krém. Vše na olejové bázi totiž nátěr ničí. Opálení už je docela vybledlé, ale stejně mám ještě znatelný přechod. Brzy ale budu zase jako od moře. Zítra jdu totiž na nástřik znova. Ale co je úplně nejlepší – jen za tento týden jsem ušetřila krásných 420 minut, které bych jinak trávila zkrášlováním v koupelně.

Text: Jana Tobrmanová, Foto: Salon Adriana