Krása na cestách

Je tu ale jedna část dovolené, kterou má rád jen málokdo – cesta. Cestování autobusem, letadlem, autem… Projeví se jak fyzická únava, tak i únava, znatelná na vaší pokožce a vlasech. Jak tedy zůstat při dlouhých cestách svěží? Čtěte také: Zdravá strava = zdravé vlas


Je tu ale jedna část dovolené, kterou má rád jen málokdo – cesta. Cestování autobusem, letadlem, autem… Projeví se jak fyzická únava, tak i únava, znatelná na vaší pokožce a vlasech. Jak tedy zůstat při dlouhých cestách svěží?

Krása na cestách

Čtěte také: Zdravá strava = zdravé vlasy

Co si vzít s sebou na cesty

Při přípravách nesmíte zapomenout dát do příruční tašky či kabelky několik kosmetických i hygienických potřeb a produktů, které vám pomohou být stále krásná a čilá. Především je to osvěžující pleťová nebo tělová voda ve spreji, kterou můžete během cesty snadno hydratovat pokožku. Dále je to potom třeba krém na ruce, váš oblíbený výživný krém na obličej, čistící ubrousky (tip, Yves Rocher – přírodní kosmetické odličovací a čistící kapesníčky na cesty) a láhev neperlivé vody (hydratace, hydratace, hydratace!). Hygiena je při cestě důležitá, jelikož veřejné dopravní prostředky (autobusy, vlaky, letadla) jsou plné bakterií a prachu. Je dobré mít s sebou na delší cesty (8 a více hodin) kartáček na zuby a zubní pastu a na zastávce věnovat chvíli i zubní hygieně.

Krása na cestách

Pokožka únavné cesty nerada

Zbytečné je naopak s sebou do autobusu, vlaku či letadla tahat make-up. Při cestách se bude na tváři jen rozmazávat, ucpávat póry a zbytečně unavovat/přetěžovat pokožku. V letadlech je navíc pokožka ještě více citlivá (kvůli tlaku) a vysouší se.

Čtěte také: Letní dovolená: Co nikdy nezapomenout, když jdete na pláž?

Krása na cestáchVlasy při cestách

Vlasy při cestování také velmi trpí. Když se opíráte, vrtíte a spíte na sedadlech, vlasy se otírají o často nevhodné povrchy, které je vysušují, zacuchávají a vytrhávají. Před odjezdem si doma tedy vlasy ošetřete kondicionérem nebo hydratačním sprejem (přípravky s keratinem dodávají vlasům i lesk a pevnost) a zapleťte si je do copů, které udrží vaše vlasy pohromadě. Pokud si s sebou berete polštářek na spaní, investujte do hedvábného, sametového povlaku, po kterém budou vlasy krásně klouzat. Vlasy si při cestě nepročesávejte rukama, protože to zanáší do kořínků i konečků zbytečné bakterie a mastnotu z rukou.

Čtěte také: Do plavek bez ďolíčků

Další tipy pro pohodlné cestováníKrása na cestách

Abyste byla hned po vylodění na pláži krásná, musíte mít dostatek spánku. Usnout v rušném prostředí vám může pomoci relaxační hudba do sluchátek nebo škraboška na oči. Při cestách také většina lidí nadměrně jí, zřejmě z nudy, takže si přibalte raději zdravé, cereální a ovocné svačinky místo řízků a jitrniček :)

Šťastnou cestu a krásnou dovolenou!

Text: Natalie K.