10 letních předsevzetí

Budu dodržovat pitný režim Už je to tu zase – starý známý, věčně opěvovaný pitný režim. Řekne se to snadno, ale hůře se to dělá, to všechny víme. Přitom správné množství a vhodný druh tekutin nám může přidat na kráse i na zdraví! Letos v létě mějte  vždy po r


Budu dodržovat pitný režim

Už je to tu zase – starý známý, věčně opěvovaný pitný režim. Řekne se to snadno, ale hůře se to dělá, to všechny víme. Přitom správné množství a vhodný druh tekutin nám může přidat na kráse i na zdraví! Letos v létě mějte  vždy po ruce litrovou láhev s obyčejnou neperlivou vodou, omezte bublinkové minerálky, slazené nápoje a kávu. Za den byste měla vypít nejméně 2l tekutin, přičemž platí, že 1 šálek kávy je dobré „zapít“ 2 sklenicemi vody. Čerstvá ovocná šťáva vám dodá energii i potřebné vitaminy

10 letních předsevzetí

Budu nosit méně make-upu

Obzvláště v létě není nic horšího, než dortovité nánosy make-upu na tváři. Pleť se v horku ještě více mastí, takže používejte jen nutné minimum. Koneckonců, méně je někdy více.

10 letních předsevzetíInspiruji svůj jídelníček dovolenou

Proč jsou lidé z okolí středozemního moře tak zdraví? Protože mají hodně ryb! Pečený losos s bílým jogurtem a zeleninou je jídlo zdravé, velmi chutné a nenáročné, tak proč se mu vyhýbat. V létě máme dostatek ovoce a zeleniny, a tyto šťavnaté vitamíny prostě nejde nezařadit do jídelníčku (deserty, saláty, přílohy..)!

Čtěte také: Recepty

Strávím více času s rodinou, partnerem a přáteli10 letních předsevzetí

Přiznejte barvu – jestlipak volný čas netrávíte raději u televize nebo na internetu, než se svými blízkými? Vyrazte si v létě na vycházku s rodinou, jděte si popovídat nad koktejlem s kamarádkou nebo se s partnerem vydejte na romantickou večeři. Sama se budete divit, že i po dlouhé době o těch druhých zjistíte něco nového a zajímavého, pokud si na ně najdete chvilku.

Budu kreativní

Líbí se vám letošní kolekce náramků a náhrdelníků, která je plná bavlnek, korálků a stužek, ale od nákupu vás odrazují vysoké ceny? Nezapomeňte na své zlaté zručné ručičky, zajděte si do galanterie, kupte si skleněné i dřevěné korálky, řetízky, bavlnky, peříčka a kůžičky, a začněte tvořit! Zabavíte se v nudnějších večerech a obohatíte svůj šatník o originální a trendy doplňky!

Čtěte také: Co si pořídit na letošní dovolenou

Rozšířím svoje obzory

Prázdniny a dovolená přímo nabádají k lenošení, ale i při odpočinku je dobré si trénovat mozkové buňky. Čtení knih nebo navštěvování letních jazykových kurzů, výpravy za kulturou nebo za poznáním, to všechno vás obohatí o znalosti i zážitky.

10 letních předsevzetí

10 letních předsevzetíOdpočinu si

Jste workoholička? Na dovolené na práci zapomeňte! Nechte doma pracovní telefon i notebook a relaxujte. Hlavu si vyčistěte třeba i od domácnosti nebo zašmodrchaných vztahů, vyjeďte někam mimo město (ať už do krásné české přírody nebo do exotičtějších krajin) a plnými doušky hltejte léto!

Čtěte také: Hurá na pláž!

Naučím se něco zcela nového

Zkuste se letos v létě naučit něco, co jste vždycky chtěla umět, ale nikdy jste se k tomu nedostala! Pečení dortů? Tennis? Nebo jste si přála sama ušít šaty? Nic není nemožné, tak s chutí do toho.

Pohyb, pohyb, pohyb10 letních předsevzetí

Sport možná není zrovna  váš koníček, ale bez pravidelného a přiměřeně intenzivního pohybu vytouženého zdraví a štíhlé postavy nedosáhnete. Ranní běhání, posilovna nebo oblíbená letní činnost – plavání mohou být i zábavné!                                                      

 

Zatočím se svým zlozvykem

Ať už je to kouření, přejídání, kousání nehtů nebo lhaní partnerovi, není lepšího předsevzetí, než skoncování se špatným návykem. Zkuste každý zlozvyk nahradit něčím zdravým a přínosným a hned uvidíte, o kolik lepší pocit ze sebe budete sama mít.

Čtěte také: Jak přestat kouřit

Máte už nějaké letní předsevzetí i vy? Co byste na sobě nejraději změnila a co byste si přála podniknout?

Text: Natalie K.