Clip-in vlasy a jejich klady i zápory

Málokterá z nás se může chlubit perfektní hřívou. Pokud je ale culík nebezpečně tenký a vlasy bývají věčně zplihlé, nebo prostě  chcete mít vlásky dlouhé bez náročného odrůstání, možná jste již zvažovala oblíbené clip-in extensions =vlasy, tedy prameny (syntetick


Málokterá z nás se může chlubit perfektní hřívou. Pokud je ale culík nebezpečně tenký a vlasy bývají věčně zplihlé, nebo prostě  chcete mít vlásky dlouhé bez náročného odrůstání, možná jste již zvažovala oblíbené clip-in extensions =vlasy, tedy prameny (syntetických i lidských) vlasů různých délek, textur, barev a tlouštěk, které se pomocí malých sponeček připevní k vašim vlastním vlasům. Předejdete tak náročnému a ne příliš zdravému prodlužování vlasů pomocí keratinu nebo přivazování přidaných vlasů k vašim vlastním, které může vést k vypadávání. Nosit můžete clip-in jen když sama chcete, není to permanentní, což je určitě další kladný argument k nákupu clip-in prodloužení.

 Clip-in vlasy a jejich klady i zápory

Čtěte také: Zdravá strava = zdravé vlasy

Výběr

V Česku je zatím výběr omezený, ale při troše snahy je možné najít obchody nebo e-shopy, které tyto „falešné, ale fešné vlásky“ nabízí. Pokud hledáte kvalitu, nebojte se zainvestovat i do poštovného ze zahraničí. Záleží  samozřejměna vašem pocitu a názoru, ale obecně se říká, že clip-in prodloužení je nejlepší pořídit z pravých lidských vlasů, protože syntetické prameny působí nepřirozeně a rychleji se cuchají. Lidské vlasy jsou dražší, ale do kvality se v tomto případě vyplatí investovat. Vyberte si barvu prodloužení, která co nejvíce odpovídá té vaší, nebo případně světlejší – clip-in se dají snadno obarvit. Prodávají se různé sety, ať už do gramáže nebo délky vlasů. Na balení by měl být podrobný návod, jak prodloužení připnout k vašim vlastním vlasům.

Tip: Před nákupem přes internet se pokuste najít co největší množství recenzí na dané clip-in vlasy, abyste se vyvarovala zklamání.

Clip-in vlasy a jejich klady i zápory

Čtěte také: Úžasné účesy pro femme fatale

Péče a stylingClip-in vlasy a jejich klady i zápory

Clip-in můžete mýt svým obvyklým šamponem, můžete je barvit, rovnat a natáčet, ale jelikož jsou to vlasy ustřihlé a bez výživy, snadněji se cuchají, vysušují a ničí. Proto je dobré se o ně starat, aby vydržely co nejdéle. Aby nebyly připnuté prameny nápadné, musíte tomu přizpůsobit i účesy.

Pro inspiraci : Sestry Mimi a Leyla z Kanady mají svou vlastní firmu, Luxy HairExtensions. Kromě toho ale pod nickemluxyhair na YouTube nabízejí svým zákaznicím návody na vytvoření vhodných účesů, rady ohledně péče a nasazování pramínků a mnoho dalšího.

Čtěte také: Jak zastavit vypadávání vlasů

Výhody i nevýhody

Výhody prodlužování vlasů touto formou jsou z článku zřejmé, ale před nákupem musíte zvážit i jejich zápory. Clip-in mohou při nesprávném aplikování nebo nevhodně zvolené textuře vlasů vypadat hodně nápadně a lacině, proto věnujte pozornost každičkému detailu a záhybu. Mohou také tahat za vlasy a tím se může podráždit kůže na hlavě, máte-li ji jemnější a citlivější.

Clip-in vlasy a jejich klady i zápory

Zvažujete nákup prodloužení vlasů nebo už jste si clip-in pořídila? Jaký na to máte máte názor?

Text a foto: Natalie K.