Štětce a houbičky aneb make-up snadno a rychle

Dnes si tedy posvítíme na to, jak vybrat ty nejkvalitnější a nejdůležitější, a pokud možno i co nejlevnější a nejdostupnější pomůcky k nanášení make-upu na celý obličej. Houbičky a labutěnky Zejména na tekutý make-up a podkladové báze jsou měkké houbičky skvělou vo


Dnes si tedy posvítíme na to, jak vybrat ty nejkvalitnější a nejdůležitější, a pokud možno i co nejlevnější a nejdostupnější pomůcky k nanášení make-upu na celý obličej.

Štětce a houbičky aneb make-up snadno a rychle

Houbičky a labutěnky

Zejména na tekutý make-up a podkladové báze jsou měkké houbičky skvělou volbou, pokryje se s nimi celý obličej bez větší námahy. Nekupujte si ale ty levné v drogerii, protože  většinou začnou po pár dnech ztrácet tvar i strukturu a příliš nasakují samotný produkt. Kvalitní houbičku, která vám i poměrně dlouho vydrží, můžete koupit např. v YvesRocher. Labutěnky jsou poté výborné pomocnice pro ty z vás, které používáte pudr ve velkém (kvůli lesknoucí se, rychle se mastící pokožce), protože naberou dostatek produktu a ten se potom snadno nanáší na tvář.

Čtěte také: Trable s odstíny make-upu

Štětce a houbičky aneb make-up snadno a rychleŠtětce

Perfektní krytí a snadné nanášení bez ušpinění rukou zajišťují již zmiňované štětce. Než se ale dáte do nakupování, zapamatujte si, že by všechny vaše štětce měly být příjemné na dotek, kvalitní a pokud možno ne syntetické (méně nabírají a aplikují barvu než přirozené štětinky/vlasce). Chcete-li skutečně investovat do kvality, objednejte si štětce Sigma nebo MAC, pokud nechcete příliš utrácet, výborné recenze se objevují na štětce z H&M, Yves Rocher, EcoTools nebo Essence.

Čtěte také: Kouzlo tvářenek a bronzerů

Tento malý průvodce Vám snad pomůže se vyznat v několika základních druzích štětců a vyberete si ty, které se vám budou hodit.

Štětec na pudr : Tyto zakulacené štětce mají poměrně dlouhé štětinky, dobrý štětec by měl být hustý a široký a neměl by pelichat nebo bodat do tváře při aplikaci pudru.

Štětec na tekutý nebo pěnový make-up: Tyto štětce mají kratší, ale zato hustější a o něco málo tvrdší štětinky, make-up se pomocí nich na obličej nanáší v krouživém pohybu. K dostání jsou také velmi jemné a placaté štětce, s těmi pracujete, jako kdybyste natírala papír nebo zeď.

Štětec na bronzer a tvářenku: Tyto štětce bývají o něco menší než pudrové, ale jsou jim velmi podobné. Pro větší pohodlí si pořiďte ten s zešikmenými chloupky.

Štětec na korektor: Tekutý korektor snadno aplikujete štětcem na kouřové stíny, viz níže.Štětce a houbičky aneb make-up snadno a rychle

Štětec na kouřové stíny: Tento štěteček je malý, zakulacený a hustý. Měl by být také velmi jemný a štětinky by měly být ohebné.

Štětec na stíny: Různé velikosti a tvary štětců na oční stíny vám pomohou vytvořit co nejpřesnější a nejprofesionálnější líčení na očním víčku. Stíny samozřejmě můžete nanášet i houbičkami, ale se štětečky se pigment (barva) snadněji rozptýlí a bude působit přirozeněji.

Štětec na gelové oční linky: Malý placatý štěteček se šikmou hranou. S tímto štětcem se výborně pracuje a gelové linky vytvoříte rychleji a snadněji než kdy jindy.

Používáte štětce na make-up? Pokud ano, jaké? Podělte se s redakcí i dalšími čtenářkami v diskuzi pod článkem!

Text a foto: Natalie K.