Věk, ve kterém jste přišli o ,,poctivost" ovlivní váš budoucí život

Věk, ve kterém jste přišli o ,,poctivost" ovlivní váš budoucí život

První sex. Vyvolává ve vás vzpomínka na něj úsměv, mrazení v zádech nebo rozpaky? A kdy že to vůbec bylo? 


Pokud jste se milovali příliš brzy, nebo naopak příliš pozdě, můžete mít v budoucnu se sexem problémy. Naopak člověka, který je při prvním sexu spokojený a šťastný, čeká uspokojivý sexuální život i v budoucnu. Jeho psychika se totiž k otázce sexu postaví pozitivně a bude s ním mít spojené příjemné pocity. Proč tomu tak je?

Říkáte si, že je jedno, jestli máte patnáct, nebo třicet? Omyl! Načasování sexuálního života hraje velmi důležitou roli. Budete střídat partnery, nebo budete věrná jednomu muži? Dospějete ke svatbě? Budete v manželství šťastná? Na tyto otázky vám odpoví právě věk, kdy jste ztratila svou poctivost.

Lepší pozdě nežli později

Lidé, kteří dosahují vyššího vzdělání a příjmů všeobecně začínají se sexem později. A také následně ve vztazích bývají spokojenější. Lidé, kteří vyčkávají více rozmýšlejí, dávají si větší pozor na výběr partnera, kvalitě vztahu a také více dbají na bezpečnost při sexu. K milování se dostanou, až nastane správný čas a dobře se s partnerem poznají. Jejich zralost jim dopřává dlouhodobé a vřelé vztahy.

Čekat příliš dlouho se ale nevyplatí! Lidé, kteří začnou se sexem až po dvacítce se můžou v budoucnu dočkat sexuálních dysfunkcí. Týká se to zejména mužů, kteří později mají potíže se vzrušením a dosažením orgasmu.

 

Začnete brzo, hrozí vám promiskuita

Naopak ti, kteří začnou příliš brzy, můžou mít v budoucnosti problémy ve vztazích, a to nejen sexuálních. Lidé začínající se sexem mezi patnáctým a sedmnáctým rokem mají sklony k častému střídání partnerů
a promiskuitě. Také příliš nedbají na bezpečný sex a jsou tak náchylnější k pohlavním chorobám. Často si také sex užívají více pod vlivem alkoholu. Navíc tito lidé nejsou schopni mluvit o svým pocitech a sexualitě.

 

Pomůže vám zkušenostní seznam

Nedokážete si naplno užít sex s vaším partnerem? Důvod může být právě vaše první sexuální zkušenost. Napište si sexuální poznatky na papír. Milovala jste se, i když se vám nechtělo? Tlačil vás partner do sexu? Vyspala jste se s někým jen proto, že jste byla osamělá? Negativní zkušenosti přinášejí stres a vaše podvědomí sex nevnímá dobře. Nejdříve začnete myslet pozitivně a pak si o negativních zkušenostech promluvte
s partnerem. Pokud vás pochopí a natáhne k vám pomocnou ruku, máte vyhráno.

Předčasný sex způsobuje problémy. Pozdní sex způsobuje problémy. Jak z toho ven, když už své poprvé máte dávno za sebou? Nezbývá asi nic jiného, než předat moudro vaším dětem, aby byly moudřejší.

 

 

 

 

foto: pixabay.com