Trable s odstíny make-upu

Každá z nás má trochu jiný odstín pleti, proto je pro kosmetické firmy téměř nemožné tuto širokou škálu barev pokrýt. Musíme tedy na make-up vyzrát  a poradit si samy. A co tedy dělat, pokud… Neznám svůj odstín? S tímto problémem je nejlepší se obrátit na kosmetičku


Trable s odstíny make-upuKaždá z nás má trochu jiný odstín pleti, proto je pro kosmetické firmy téměř nemožné tuto širokou škálu barev pokrýt. Musíme tedy na make-up vyzrát  a poradit si samy. A co tedy dělat, pokud…

Neznám svůj odstín?

S tímto problémem je nejlepší se obrátit na kosmetičku nebo kvalifikovanou prodavačku (Sephora, Marrionaud, Douglas..). Pokud ale tuto možnost nemáte, zkuste obejít více stojánků různých značek a více obchodů, a zkoušejte si odstíny make-upu na hřbetu ruky.  Obecně pak platí, že make-up by měl být co nejvěrnější barvě vaší vlastní pleti, korektor by měl být o něco málo světlejší a pudr by rozhodně neměl být tmavší, než make-up, nejlepší je ale podle odborníků ten transparentní, neboli průhledný.  Pozor si dávejte na zbarvení  (nejčastěji do růžova nebo do oranžova). Odstín produktu může vypadat shodně s vaší pletí, ale při nanesení na obličej může působit nepřirozeně právě jemné zabarvení. Předejděte nechvalně známému „oranžovému obličeji“ nebo naopak „růžové katastrofě“.

Čtěte také: 10 pravidel proti stárnutí pleti

Požadovaný odstín není k nalezení?Trable s odstíny make-upu

Pokud jste prohledala všechny možné regály a stále nenašla ten dokonalý odstín, pak se do toho vrhněte s kreativitou. Kupte si make-up stejného typu (konzistence, nejlépe stejný produkt stejné značky) ve dvou pokud možno nejbližších odstínech (tmavší a světlejší) a při aplikaci make-upu pomocí štětce prostě barvičky smíchejte. Takové kombinování vám zaručí co nejpřirozenější vzhled. Nepoužíváte-li make-up často, kupte si raději dvě menší balení, aby se vám produkt nezkazil.

Trable s odstíny make-upuČtěte také: Kouzlo tvářenek a bronzerů

Máte nějaký zaručený fígl na výběr správného odstínu? Našla jste značku, která vám naprosto vyhovuje? Poraďte čtenářkám i vy v diskuzi pod článkem!

Text: Natalie K.