Květiny ve vlasech

Květiny ve vlasech ozvláštní i ten nejjednodušší a nejnudnější účes. K dostání jsou květinové sponky a čelenky různých tvarů, barev a materiálů, takže si určitě vyberete ty, které se k vašemu odstínu vlasů budou hodit nejvíce a které budou v souladu s vaším vkuse


Květiny ve vlasechKvětiny ve vlasech ozvláštní i ten nejjednodušší a nejnudnější účes. K dostání jsou květinové sponky a čelenky různých tvarů, barev a materiálů, takže si určitě vyberete ty, které se k vašemu odstínu vlasů budou hodit nejvíce a které budou v souladu s vaším vkusem. Doplnit tak můžete jakýkoli střih vlasů, každodenní culík i svatební účes. Nejčastěji seženete růže, chryzantémy, kopretiny, orchideje a astry. (Na obrázcích květinové čelenky a sponky z H&M, TallyWeijl a Bershky)

Čtěte také: Léto na krku

Jak velkou květinu dát do vlasů?Květiny ve vlasech

Rozhodně není dobré to přehánět, jako ostatně se vším. Hodně záleží na tvaru a velikosti vašeho obličeje. Máte-li kulatější a větší tvář, vybírejte květinové sponky a čelenky menší, aby se vám zbytečně opticky hlava ještě nerozšiřovala. Jste-li majitelkou užšího obličeje, pak se velikosti bát nemusíte. Záleží ale hlavně na tom, jak sedí „ta krásná, ale obrovská květinová čelenka“ právě na vás. Každý obličej je trochu jiný a i s kulatějším obličejem mohou objemnější vlasové doplňky vypadat kouzelně. Obecně platí:

Oválnější, protáhlejší, užší obličeje : vlasové sponky a čelenky s květinami spíše na boční straně hlavy

Kulatější, kratší a širší obličeje : vlasové sponky a čelenky menšího objemu spíše na vrchní straně hlavy

Čtěte také: Tuto sezonu vám nesmějí chybět kloubouky!

Jakou barvu zvolit?

Záleží na vás a vašem outfitu. I detail jako je vlasový doplněk by měl ladit se zbytkem oblečení. Doporučené je ale také vybírat podle odstínu vlasů. Tmavovlásky to mají jednodušší – mohou volit téměř všechny barvy, protože světlé budou krásně kontrastovat s hnědou či černou barvou a vytvářet svěží vzhled, červené růže budou zase jako u Carmen a budete tak vypadat velmi energicky a spontánně. Samozřejmě je třeba se vyhnout květinám barev, které budou stejné či jen o pár odstínů světlejší/tmavší než vaše vlasy. Opticky by to z dálky mohlo vytvořit dojem „šišatých vlasů“, což nechceme. Rudovlásky by měly na červenou, a zářivě až neonově zelenou a žlutou zapomenout, jelikož by se barvy nepříjemně třely. Blondýny mohou opět sáhnout po většině barev, ale měly by vynechat karmínově rudou a žluto-krémovou, která by – opět – mohla splynout s vlasy. 

Květiny ve vlasechKvětinové účesy?

Drdoly zamotané do tvaru růže, květinky pletené z copánků. Pokud se necítíte na připínání látkových květů do vlasů, můžete si pohrát s různými „kvetoucími“ účesy. Jejich realizace je o dost složitější, ale na internetu najdete spoustu návodů, jak na to.

Čtěte také: Co si pořídit na letošní dovolenou

Živé květiny?Květiny ve vlasech

Nic neozdobí na dovolené vaši hlavu lépe, než živá, možná exotická květina (alespoň než uvadne). Nasadí tak povědomou korunu krásy na slanou vodouzkudrnatělé, divoké vlasy a o řádku let vás omladí.

Text: Natalie K.