Zbavte se nemoci ještě dříve, než vypukne

Víte, že v Číně je velké množství lidí, kteří se ve zdraví dožívají mnoha let a umírají nikoli v důsledku nějaké nemoci, ale zcela přirozeně „sešlostí věkem“? Pro nás, příslušníky tak zvané západní kultury je něco takového téměř nemyslitelné. Postupující


Víte, že v Číně je velké množství lidí, kteří se ve zdraví dožívají mnoha let a umírají nikoli v důsledku nějaké nemoci, ale zcela přirozeně „sešlostí věkem“? Pro nás, příslušníky tak zvané západní kultury je něco takového téměř nemyslitelné. Postupující věk máme spojený s přicházejícími nemocemi a ze stáří jsme už předem vyděšeni. Máme strach z bolestí, nemohoucnosti, nesoběstačnosti. Jenže tomu tak být vůbec nemusí.

Číňané totiž nemají žádné zázračné geny předurčené k dlouhověkosti, jsou to úplně stejní smrtelníci, jako my. Jejich tajemství je jednoduché: Buďte součástí přírody a nebuďte otroky farmaceutického průmyslu při každém píchnutí. Ne vždy je vše nové a moderní zároveň lepší. Využít moudrosti, učení a poznatků starověkých čínských lékařů můžeme všichni.

Zbavte se nemoci ještě dříve, než vypukne

Jaké jsou největší přednosti tradiční čínské medicíny?

Pokud bychom chtěli podstatu TČM co nejvíce zestručnit, tak jejími největšími přednostmi jsou:

  • Dokonale propracovaný preventivní program, založený nikoli na včasném odhalování nemocí, ale na jejich předcházení. Pozorujte svůj zdravotní stav, posilujte slabá místa a těšte se pevnému zdraví po celý život.
  • Léčba výhradně přírodními přípravky bez vedlejších účinků. Myslíte, že oblíbený aspirin se nedá nahradit? Stejně, ne-li lépe, vám pomůžou i bylinné přípravky, ze kterých tento aspirin kdysi byl vypůjčen pro současnou chemickou výrobu. S bylinkami ale dostanete více životodárných elementů, vyváženějších a šetrnějších k vašemu organismu.
  • Přístup ke každému člověku jako ke komplexní bytosti s jeho duševní i tělesnou stránkou. Často nejsou zapotřebí žádné léky, ale efektivní nastartování vrozených lidských obranných schopností, které se lépe ovládají slovem nežli práškem.

Co vás bolí a kde vás loupe?

Udělejte si malou inventuru vlastního zdravotního stavu. Trpíte častými migrénami? Bolí vás záda, máte vyrážky, často bojujete s různými virózami, cítíte se unaveni sotva ráno vstanete z postele …? Pokud zajdete za lékařem TČM, nemusíte se bát, že by vás považoval za hypochondra. Naopak. Jestliže na sobě pociťujete první nesmělé příznaky nějakých zdravotních potíží, je to ta nejvhodnější doba, kdy byste ho měli navštívit. Protože nemoc, která teprve začíná vystrkovat růžky, je potřeba zahnat na ústup a nedat jí šanci. Anebo ještě lépe, navštivte lékaře ještě dříve, než se nějaké vzdálené potíže začnou vyskytovat. Razantně tím zvýšíte šanci, že se jim vyhnete zcela a úplně.

Víte totiž, co je na TČM nejúžasnější? Její propracovaný a vysoce účinný preventivní program, díky němuž k nemoci nikdy nedojde. Už starověcí vládcové chovali v největší úctě lékaře, kteří je dokázali udržet zdravé.

Podle TČM jsou různé orgány spolu vzájemně spojené a potíže jednoho mohou signalizovat, že je způsobuje druhý, napojený orgán. Cílem tedy je nalézt skutečný zdroj potíží. Například: Máte-li časté migrény a kolísavý tlak, pak může být problém nikoli v hlavě nebo v srdečním svalu, ale v játrech. Lékař TČM vám tedy nepředepíše žádné chemické pilule na potlačení bolesti hlavy, ale přírodní preparát na posílení správné funkce jater. Ve chvíli, kdy se jejich činnost znormalizuje, odezní i migrény.

Co byste rozhodně měli vědět, než navštívíte lékaře tradiční čínské medicíny

Číňané mají jedno staré přísloví, které říká: „Jarmareční lékař vám dobrý lék nepředepíše.“ Asi víte, co vám tím chceme říct. Dejte si pozor na různé vykuky a šarlatány, kteří jsou schopni vám tvrdit, že dokážou vzkřísit i vaši zesnulou prababičku. Od takových honem pryč. Pokud se rozhodnete navštívit doktora TČM, tak se vždy musí jednat o skutečného lékaře, který absolvoval klasická medicínská studia a poté nejméně tříletou speciální nástavbu.

Jak probíhá vyšetření u lékaře TČM?

Nebojte, nečeká na vás žádná záludnost. Naopak. Pro našince to bývá velmi příjemné, jelikož lékař TČM se o vás skutečně zajímá. Podrobně se vás vyptá na zdravotní stav i rodinnou anamnézu. Pak vás vyšetří. Diagnostika se provádí vyšetřením úst, jazyka, uší, sliznice, bělma očí… Ze všech těchto orgánů dokáže totiž lékař TČM vyčíst, zda se ve vašem těle neděje něco skrytého a záludného, co by mohlo přerůst v různá onemocnění. Pokud máte nějaké vyšetření z klasické medicíny, například rozbor krve, rentgenový snímek apod., je dobré přinést je s sebou. Jak bylo řečeno, lékař TČM má i klasické medicínské vzdělání, a jakékoli informace vypovídající o vašem zdravotním stavu jsou pro něj cenné a důležité. První vstupní vyšetření je tedy skutečně dlouhé a podrobné a možná budete až trochu v šoku. Z našich čekáren a ordinací jsme přeci jenom zvyklí na poněkud odlišný přístup, na tak zvaný „běžící pás“. Ale víte, jak se to říká: Na lepší si člověk zvyká rád a rychle. Lékař TČM vás nikdy neodbyde, nikdy nebude žádné vaše potíže bagatelizovat ani znevažovat. S trochou nadsázky by se dalo říct, že od něj slova: „Tak víš co, jeď do Pelhřimova…“ nikdy neuslyšíte.

Jak mne bude lékař TČM léčit?

Léčit bude vždy příčinu potíží, nikoli pouze vnější syndrom. Tam, kde je bolest lokalizovaná, bývá totiž energie přebytek, jinde se jí naopak nedostává. Lékař umí uvolnit ve vašem těle dráhy, které za podpory správně zvolených a dávkovaných přírodních preparátů zajistí její správné proudění. Tím nastolí v těle stav rovnováhy, což je stav ideální, potvrzující, že je člověk zdráv.

Čím mne bude lékař TČM léčit?

K léčbě bude lékař TČM používat přírodní přípravky, které obsahují výtažky z bylin. Věřili byste, že čínský lékopis popisuje více než šest tisíc různých kombinací, které slouží jak k léčení konkrétních nemocí, tak k prevenci? Bohužel, ačkoli se v Číně vyrábějí a distribuují v lékárnách jako oficiální léčiva, u nás to možné není, proto jsou v Evropě vedeny pouze jako potravinové doplňky.

Cítím se naprosto zdráv, mohu i tak lékaře TČM navštívit?

Přesto, že nemáte aktuálně žádné potíže, cítíte se dobře a nic vás nic nebolí ani netrápí, můžete lékaře navštívit zcela bez obav. Rozhodně vás neodmítne, řídí se totiž zásadou, že lepší je nemocem předcházet, než je léčit. Díky této včasné návštěvě zvýšíte šanci prožít život bez nemocí včetně „dědičných strašáků“.

Zbavte se nemoci ještě dříve, než vypukne

Zasloužíte si být zdraví, plni sil a duševní pohody

Pokud vás princip a způsob léčení tradiční čínské medicíny oslovil a rádi byste do jejích tajů pronikli hlouběji, nečekejte, až si vás informace vyhledají samy. Začněte se aktivně starat o své zdraví. Prvním vaším počinem může být třeba návštěva semináře, které pravidelně pořádá Centrum tradiční čínské medicíny Li West. Osvojit si na něm můžete například základy správné životosprávy a celkovou filosofii tradiční čínské medicíny.  Protože o zdraví – duševní i tělesné a kvalitu života jde v tradiční čínské medicíně především. Ten první krok je ale na vás samotných.

Za informace děkujeme:

Centru tradiční čínské medicíny Li West – www.liwest.cz

SPA salonu HEALTHY JOY – www.healthy-joy.cz