Egyptská Marsa Alam: Luxus i dobrodružství

Egyptská Marsa Alam: Luxus i dobrodružství

Čistá příroda, zlatavý písek a hlavně božský klid dokážou s pocuchanými nervy skutečné divy.


Všechno, co potřebujete

Tuto destinaci najdete na pobřeží Rudého moře, zhruba 200 km na jih od proslulé Hurghady. Marsa Alam si stále zachovává svou atmosféru malé rybářské vesničky, kterou ještě před pár lety byla. Zdejší půvabné pláže
a čisté moře ale objevili nadšení hoteliéři a začali zde budovat příjemné rekreační středisko.

Jistě oceníte, že hotely se nachází přímo u nádherných pláží, takže se k moři nemusíte nijak složitě dopravovat. Skvělou dovolenou si tady mohou užít i unavení rodiče, české cestovní kanceláře nabízí zábavný program pro děti, který je zabaví, zatímco vy si užíváte sluneční paprsky.

Nedaleké městečko El Quiser je malé, přesto v něm najdete vše, co očekáváte. Malé, půvabné uličky, kavárny, ze kterých se line vůně mátového čaje a obchodníci, kteří s vámi neúnavně smlouvají, zkrátka dovolená v Egyptě se vším všudy.

Navštivte chrámy i korálové útesy

Lokalita je rájem pro potápěče. Čistá voda a bohatý mořský život jsou zárukou, že ponory v Marsa Alam patří mezi ty, na které se nezapomíná.

Pokud se vám pod vodu nechce, můžete se vydat, ať už sami, nebo s cestovní kanceláří, na výlety po okolí. Vyrazit můžete třeba na prohlídku monumentálního chrámu Abú Simbel, který dal přímo do skály vytesat sám Ramese II. Zažít můžete také výlety do pouště - na velbloudu nebo v jeepu. V oblasti se také nachází proslulé smaragdové doly z dob starověkých říší.

Vždycky krásné počasí

Na dovolené v Egyptě vás nemůže zaskočit špatné počasí. Průměrné teploty se v letovisku Marsa Alam pohybují v letních měsících okolo 33 °C, teplota vody je obvykle krásných 28 °C. Městečko spadá do tropického podnebního pásu, takže opravdoví teplomilci budou nadšeni.

Výhodné last minute zájezdy najdete v nabídkách cestovních kanceláří zhruba od 9 000 Kč na týden. Pokud hledáte místo, kde strávit exotickou dovolenou v náručí přírody, zkuste Marsa Alam. Dost možná se zařadíte mezi stovky spokojených návštěvníků, kteří na toto letovisko nedají dopustit.