Pusťte si paprsky k tělu

Pusťte si paprsky k tělu

SOUTĚŽ O PRODUKTY DERMACOL


Jarní paprsky jsou pro zdraví, ty letní pak pro krásu. Alespoň se tak tvrdí. Letos by vás ale důvěra v tyto „babské“ průpovídky mohla pořádně zamrzet. Právě v tomto období je slunce nejvíce nevyzpytatelné…

Vždyť to slunce tolik nepálí…

Slunce je opravdový mistr v „klamání tělem“. I když je lehce pod mrakem, jeho síla je srovnatelně intenzivní, jako by byla obloha bez mráčku. Klamavým faktorem mohou být i vysoké teploty, které však zjemňuje příjemný vítr. V konečném důsledku se pak může zdát, že není takové horko a slunce vlastně nemůže uškodit. Právě opak je ale pravdou, což pocítíte nejspíš, až když probdíte celou noc, protože kvůli spáleninám nebudete schopni ležet na zádech, boku ani břiše.

 

(Ne)vítané záření

Spáleniny nejsou jedinou nepříjemností, kterou si na vás slunce přichystalo. Do pasti se můžete chytit i na další nástrahy, které jsou tak trochu „inkognito“. Dalším nepřítelem je nebezpečné UV záření, které je současně jedním z viníků vysušování pleti. Ta poté nejen ztrácí na barvě, ale také na pružnosti a vytváří perfektní „půdu“ pro tolik „oblíbené“ vrásky.
Používejte proto také produkty po opalování.

Čím nižší fototyp, tím větší náchylnost

O tom, jak moc velký vliv na vás mohou sluneční paprsky mít, vypovídá váš fototyp. Pokud mate světlou pleť s pihami, vaše vlasy jsou nazrzlé a velmi lehce se spálíte, pak jste fototyp1 a potřebujete krémy s vysokými UV faktory. Jestli se vracíte z pobytu na slunci celá červená a vaše kůže po opalování zhnědne jen zřídka, máte blond až hnědé vlasy, vaše oči jsou modré, zelené nebo šedé, jste fototyp2. I v tomto případě byste svému tělu měla dopřát zvýšenou ochranu. Fototyp3 jste v případě, že je vaše kůže světle hnědá, dobře se opalujete, jste blondýna nebo brunetka a oči máte šedé až hnědé. Pak vám zcela postačí přípravky se středními a nízkými ochrannými faktory. Pokud jste fototyp4, máte tmavé vlasy a tmavou pleť, jste ze všech čtyř skupin nejméně náchylní. I tak byste se ale měli chránit. Spáleniny se vám sice možná obloukem vyhnou, ale škodlivé sluneční záření ne. Tomu může zamezit i nízký ochranný faktor. 

 

Všechno má svá pravidla

A u slunění to platí dvojnásob. Vyhýbejte se prudkému slunci a nevystavujte se nadměrně slunečnímu záření mezi 11.00 a15.00 hodinou, kdy je jeho intenzita nejvyšší. Nezapomínejte na sluneční brýle s UV ochranou a pokrývku hlavy. Před přímým slunečním zářením důsledně chraňte především batolata a malé děti. Zvolte si vždy vhodnou sluneční ochranu, která odpovídá vašemu fototypu a lokalitě vašeho pobytu. V neposlední řadě pamatujte, že jedna aplikace ochranného přípravku nestačí. Během dne ji proto raději opakujte.

 

NÁŠ TIP: Pořiďte si do výbavy

Sun Body Scrub

Šetrně odstraňuje odumřelé kožní buňky prostřednictvím krystalků cukru a připraví pokožku na rovnoměrné opálení. Čistí a vyhlazuje pokožku těla a navrací jí tak vitalitu, podporuje mikrocirkulaci pokožky. Zjemňuje pokožku těla díky obsahu kokosového oleje a Panthenolu. Vhodné jako příprava pokožky na opalování. Parfemace s vůní zralé bílé broskve pokožku těla krásně provoní.

 

SUN MLÉKO NA OPALOVÁNÍ VE SPREJI OF 20 

Voděodolné zvláčňující tělové mléko ve spreji s účinných faktorem OF 20. Výborně se vstřebává, je voděodolný a zároveň chrání pokožku před předčasným stárnutím. Praktický rozprašovač umožňuje rychlou a rovnoměrnou aplikaci.  Obsahuje: UVA a UVB filtry, Vitamin E, Beta Karoten, Panthenol, mandlový olej.

 

Nakupujte na www.dermacol.cz.

 

 Nyní s námi můžete hrát a tři výherci se budou těšit na balíček sluneční kosmetiky!

 

 

 

výherci:
V. Danková, M. Koláčná, P. Dvorská