Jaká kabelka by vám v šatníku rozhodně neměla chybět? Víme to!

Jaká kabelka by vám v šatníku rozhodně neměla chybět? Víme to!


Tak jako pravá bota tvoří neodmyslitelně pár s jejím levým protějškem, tvoříte pár vy se svou kabelkou. Je vaším příručním životem na cestách a prostě se bez ní neobejdete. V dnešní době seženete kabelku, jakou si jen dokážete představit. Od malinkatých psaníček, přes crossbody kabelky až po obrovské shopper bags, od klasických černých až po neonové, od jednoduchých až po bohatě (někdy až kýčovitě) zdobené. Jaká kabelka je ale ta správná právě pro vás?

Dámská kabelka je osobní záležitostí. A to až natolik, že ji Freud vnímal jako spodobnění ženských genitálií, stejně lákavé a v náznacích pod oblečením tajemné. Právě Češky ale kabelku podceňují, přestože právě kabelka ukazuje ženin styl a osobnost. Na co si při výběru kabelky dávat pozor?  

Ukaž mi svou kabelku a já ti řeknu jaká jsi

Kabelka toho o své majitelce mnoho napoví. Podle její velikosti, barvy a stylu nošení určíte povahu ženy. Po pestrobarevných kouscích sahají ženy společenské a extrovertní, zatímco černou klasiku volí ženy konzervativní a nesmělé. Psaníčko pod paží ukazuje na ženu vysokého postavení, velké kabely, tzv. shopper bags, nebo tašky přes rameno, tzv. crossbody, volí ženy aktivní a praktické. Ne vždy je tomu tak, samozřejmě záleží na příležitosti a také náladě.  

Rada prvá: Dejte na intuici

Většina z nás vybírá kabelku bez ohledu na módní trendy. Sáhneme jednoduše po té, která nám ladí se šatníkem a celkovým stylem. To je nejjednodušší a také nejlepší cesta. Budete mít doma jen tašky, které opravdu vynosíte. Je zbytečné mít doma extravagantní módní kousek, se kterým se ale nikdy nebudete cítím dobře. Položte si tedy otázku, zda je pro vás důležitější styl, nebo praktičnost.

Rada druhá: Poměr kvality a ceny

Kvalita při výběru kabelky hraje velmi důležitou roli. Pořiďte si jednu dražší, za to velmi kvalitní kabelku. Ideální variantou je kůže. Pak pořiďte pár levnějších kabelek, u kterých vás nebude mrzet, když toho moc nevydrží. Nezapomeňte se však o svou kabelku starat. Kvalitnější kabelky vyžadují kvalitní péči. S rozbitým zipem a otrhanými uchy moc parády nenaděláte.  

Rada třetí: Jaká je sezóna?

Často se při výběru zapomíná na sezónnost. Každá z nás by měla mít několik kabelek a střídat je podle ročního období. Masivní kabelky a tmavé tóny se hodí na zimu, zatímco pestrobarevné psaníčka jsou ideální volbou na léto. Celoroční pravidlo zní: Čím výraznější kabelka, tím jednodušší musí být váš outfit!  

Rada čtvrtá: Nezapomínejte na svou postavu!

Kabelkou můžete zdůraznit přednosti své postavy a naopak její nedokonalosti skrýt. Štíhlým a vysokým ženám lichotí kabelky s ostrými hranami a menší tvary. Plnoštíhle ženy by se naopak měly vyvarovat psaníčkům a sytým barvám. Ať už máte jakýkoliv typ postavy, nikdy by neměla kabelka sahat až k bokům, ideální je délka do pasu.  

Rada šestá: Barva

Barva kabelky je velmi individuální záležitost. Po jaké barvě sáhnete ovlivní vaše nálada, outfit, roční období i společenská příležitost. Na podzim vsaďte na zemité, přírodní odstíny, v létě oslňte barvami duhy. Barva, která nikdy nesmí chybět ve vaší sbírce kabelek, je černá a béžová. Tyto barvy jsou nesmrtelné a hodí se pro každou příležitost.  

Správná trojka

Ve vašem šatníku by neměla chybět trojice kabelek: klasická-neutrální-doplňková. Mezi klasické, základní kabelky, které využijete nejčastěji, patří černá, dále béžová, šedá a hnědá. Neutrální jsou kovové a modré odstíny. Doplňkové barvy, jako červená, zelená, či meruňková, volte na psaníčka a menší kabelky.  

Jaká oblíbená kabelka je ta vaše? Máte raději praktické tašky se spoustou kapes, nebo volíte spíše psaníčko do ruky?

Blíží se Vánoce, dámy, nemyslíte, že je čas na novou kabelku?