Dohnala vás podzimní deprese? Regenerujte se!

Dohnala vás podzimní deprese? Regenerujte se!

Snižující se teploty nás zahánějí do peřin a courání po venku nás už moc neláká. Dřív než ale začne vánoční shon, udělejte si čas sama na sebe, podzim je k tomu jako stvořený! Uzrál čas na regeneraci vlasů a pokožky a nabití těla novou energií.   Nemát


Snižující se teploty nás zahánějí do peřin a courání po venku nás už moc neláká. Dřív než ale začne vánoční shon, udělejte si čas sama na sebe, podzim je k tomu jako stvořený! Uzrál čas na regeneraci vlasů a pokožky a nabití těla novou energií. 5-techniques-to-manage-autumn-anxiety-722x406   Nemáte čas na návštěvu kosmetického salonu? Nevadí, udělejte si jej sama doma v koupelně! Uděláte něco pro sebe, budete se cítit lépe a pod vánočním stromkem budete krásná. Jak na to?  

Vyčistěte si pleť

Obličej potřebuje důkladné podzimní vyčištění. K pleťové vodě přidejte také speciální masku, která otevírá a čistí póry. Nezapomeňte ani na hydratační krém, abyste pokožce dodali zpět vláhu, kterou vysušila maska.  

Zregenerujte vlasy

Vlasy jsou po létě suché a slabé, vysušené sluncem a mořskou i chlorovanou vodou. Také chemické barvy jim moc neprospívají. Umyjte vlasy šamponem. Pak smíchejte lžíci medu, čtvrt litru vody a šťávu z jednoho citronu. Směs vetřete do vlasů, od kořínků ke konečkům. Nechte působit dvacet minut a smyjte vlažnou vodou. Nebo do nich vetřete vyživující olejíček, zabalte do ručníku a nechte hodinu působit.  

Zbavte se suché pokožky

Použijte peeling, abyste odstranila odumřelé kožní buňky ze svého těla. Vaše tělo získá mladší a svěží vzhled. Nezapomínejte na hydratační mléko, dodá kůži pružnost a zamezí vzniku vrásek. Dobré je, když hydratační krém používáte po každé koupeli, na ruce jej nanášejte i vícekrát denně.  

Dopřejte si lymfatickou masáž

Lymfa je čistička odpadů, z těla odnáší tuky a další cizí látky. Když se lymfatické cévy zanesou, nebo se zastaví jejich průtok, začnou se na těle hromadit odpadní látky. Špatně fungující lymfa tak způsobuje nateklé boky, které pak mylně zaměňujeme za kila navíc. K obnovení slouží lymfatické masáže, ať už ruční, nebo pomocí speciálního přístroje. Takovou ruční masáž lymfy si můžete udělat i sama. Promačkávejte kůži, sprchový gel a krém si vtírejte ve směru k srdci, od konečků prstů k ramenům tlačte silněji, nebo se převalujte na zemi.  

Zapojte svaly

Po létě je metabolismus zrychlený a nastartovaný k podzimnímu hubnutí. Vytáhněte ze skříně tenisky a vyrazte do tělocvičny. Dopřejte si třikrát týdně alespoň 50 minutový trénink. Budete se cítím lépe a nějaké to kilo zhubnete. Samozřejmě nezapomínejte na raní či večerní procházky a zapomeňte na výtah, vašim přítelem jsou schody. Svaly také zapojíte při úklidu, nebo práci na zahradě.   Pár jednoduchých tipů a hned se cítíte lépe! Podzim je pochmurný, dopřejte si proto také relaxační masáž nebo horkou vanu. Uvolníte ztuhlé svaly, prohřejete tělo a dobijete baterky. Dobrý pocit ze sebe sama, o to nám přece jde především, nebo ne?