Naše dokonalé! Máme pro Vás tip, kam vzít vašeho drahého na něco dobrého

Naše dokonalé! Máme pro Vás tip, kam vzít vašeho drahého na něco dobrého

Pokud ještě neznáte restauraci U Supa, tak je to nejstarší hostinec v Praze. Jeho kořeny sahají až do 15. století. Najdete jej v nejstarší a nejrušnější ulici Starého města zhruba uprostřed Královské cesty, kde sídlí Univerzita Karlova. V místech proslulého pivovaru a sladovny se nyní nachází vyhlášená pivnice a restaurace „ U Supa“.u supa restaurace
Je umístěna v přízemních prostorách domu, který zdobí pozdně gotické renesanční klenby. Mimo pivovar a sladovny v tomto domě sídlila v roce 1804 fabrika na bižuterii a v roce 1861 světoznámá tiskárna Mercy a zlatník Gindl. u supa jitrniceCeletná ulice bývala jednou z nejstarších a nejrušnějších pražských ulic. Spojovala východní Čechy s hlavním pražským tržištěm Staroměstským náměstím. Její jméno je odvozeno od slova „calty“, pletené housky z kynutého těsta, které nabízeli místní pekaři.

Váš milý jistě ocení domácí 13ti stupňové pivo "U Supa" , což je polotmavý speciál s vyšší hořkostí a řízem!  Menu nabízí nespočetné množství dobrůtek českých specialit, jako řízný guláš z divokého vepře, uzený filet z třeboňského kapra nebo horské hříbkové kyselo a další pokrmy, které ocení i největší gurmáni! sup koláčeZa návštěvu určitě stojí i Adventní zabíjačka, která se koná 28.11.2015!

A co zde můžete ochutnat?? Pravé a poctivé jitrnice, zabíjačkový gulášek, domácí koláče a spláchnout vše pálenkami, které i v sychravém počasí zahřejí. Prostorná restaurace čítá až 300 míst k sezení. Teresa do ulice Celetná a terasa do dvora s výhledem na historickou kašnu se sochou supa. Pro rodiče s dětmi je připraveno i dětské menu "U Supa" . Centrum Starého města poskytuje v této části výbornou dostupnost na metro A a B, tramvajové linky z Národní třídy, Národního divadla a Náměstí republiky.

sup venku

My z dokonalazena.cz určitě doporučujeme návštěvu :- )

Více informací na www.restauraceusupa.czu supa zabijacka