Plavky, které budou lichotit vaší postavě!

Plavky tohoto léta vycházejí ze stylů 50., 60. a 80. let Frčí jednobarevné plavky v sytých barvách i plavky s geometrickými a květinovými vzory. U vody zazáříte v  pastelových a tlumených barvách, kterým vévodí modrá, šedá a zelená. Heslem letošního roku je smyslnost a ž


Plavky tohoto léta vycházejí ze stylů 50., 60. a 80. let

Frčí jednobarevné plavky v sytých barvách i plavky s geometrickými a květinovými vzory. U vody zazáříte v  pastelových a tlumených barvách, kterým vévodí modrá, šedá a zelená. Heslem letošního roku je smyslnost a ženskost. Módní jsou střihy zvýrazňující postavu. V kolekcích se objevily více vykrojené nohavičky, trojúhelníkové podprsenky nebo vrchní díly bez ramínek. Rafinovanost plavkám dodají doplňky v podobě mašliček, šňůrek, kytiček nebo různých spon, které jednotlivé díly efektně spojují.

Jak vybrat plavky!

Čtěte také: Bikiny – plavky, které způsobily revoluci

S jednou takovou kolekcí přichází například Astratex. V eshopu www.astratex.cz naleznete pestrou nabídku těch nejkrásnějších módních plavek z kolekcí renomovaných značek a vybrat si zde můžete plavky pro celou rodinu.

Zde je pár tip od odborníků – jak vybírat plavky podle postavy

Jak vybrat plavky!Obrácený trojúhelník

Postava, která se vyznačuje rameny širšími než boky a užším pasem. V tomto případě je potřeba odvést pozornost od ramen, tedy skrýt jejich dominanci. Ideálním trikem, který lze v tomto případě doporučit, je pestrobarevný spodní díl plavek, který opticky odvede pozornost od vršku. Co se týče tvaru, mohou to být klidně bikinové kalhotky, bokovky, kalhotky s nohavičkou nebo i kraťásky. 

Trojúhelníková postava

Postava, která má užší ramena a široké boky, tedy řekněme opak předchozího. V tomto případě doporučujeme opticky odpoutat pozornost od spodní části postavy – tedy nosit výrazný, nebo alespoň výraznější vršek a jednobarevný spodní díl. I podprsenky pak vypadají moc hezky – vázané za krkem se zajímavými, třeba květinovými vzory.

Přesýpací hodiny

V podstatě jde o ideální typ postavy: má stejně široká ramena i boky a užší pas. Ženy s takovou postavou by měly své křivky zdůraznit a na to i letošní trendy upozorňují. Doporučením pro ženy s touto postavou jsou plavky s výrazným barevným horním dílem a pestrobarevné kalhotky nebo také plavky bez ramínek, klidně i jednodílné v zajímavém vzoru a barvě.

Čtěte také: Plavky, které umí zázraky

Postava typu jablkoJak vybrat plavky!

Disponuje širokým hrudníkem, téměř neznatelným pasem a větším břichem. Ramena a boky jsou pak užší. Od širších partií je potřeba odvést pozornost, to se povede hodně vystřiženými jednodílnými plavkami, které opticky postavu protáhnou a zúží. Vhodné jsou také dvoudílné tankiny, které partii bříška zakryjí, ale třeba při slunění se dají i vyhrnout a použít jako klasické dvoudílné. Oblíbené jsou i další plážové doplňky – sukně, šaty, parea, která jsou vzorovaná a různobarevná v partii boků, což také dobře odvádí pozornost a tvaruje postavu. 

Atletická postava

Ženy, které hodně a rády sportují, mají často protáhlý svalnatý trup s málo znatelnými křivkami a téměř stejně širokým pasem a boky. U tohoto typu postavy je třeba podpořit ženskost a vytvarovat křivky. Ideální jsou bokové kalhotky se zavazováním, více vykrojené bikiny nebo i jednodílné plavky s propracovaným pasem, který je tím zvýrazněn. Ostatním střihům se pro tyto postavy omezení nekladou. Letos jsou ideální květinové vzory nebo zajímavé barvy a jejich kombinace.

Text: Jordanka Jirsková

Foto: astratex.cz