Dokážou šperky léčit?

V minulosti byly šperky, resp. kameny, drahokamy v nich také předmětem lékařů. Věřilo se, že mnohé z nich mají léčivou moc. Samozřejmě, kamenům nelze přikládat 100% léčivé účinky, avšak něco pravdy na tom je.  „Bižuterie a šperky jsou mnohdy obohaceny o kameny, dra


V minulosti byly šperky, resp. kameny, drahokamy v nich také předmětem lékařů. Věřilo se, že mnohé z nich mají léčivou moc. Samozřejmě, kamenům nelze přikládat 100% léčivé účinky, avšak něco pravdy na tom je.

Dokážou šperky léčit?

 „Bižuterie a šperky jsou mnohdy obohaceny o kameny, drahokamy či polodrahokamy, které mají pozitivní vliv na náš organismus,“ říká Marie. Dokonce i dámské hodinky zvučných značek jsou dotvářeny pomocí těchto třpytivých krasavců. Je však dobré, pokud se rozhodujete koupit si šperk s drahokamem, všímat si nejenom jeho vzhledu, ale také vlastností. Ne každý kámen totiž může tělu pomoci.

Dokážou šperky léčit?Léčivá krása

Potřebnou energii při nemoci vám dodají např. bižuterie a šperky s jantarem nebo vltavínem. Jantar je zkamenělá pryskyřice stromů a patří k nejstarším šperkařským materiálům. Na druhé straně zelený smaragd není nejlepší volbou, co se pozitivní energie týče.

Jak vybírat?

 „Vybírat kameny do šperků lze nejenom na základě znamení, ale také podle zdravotního stavu. Pokud trpíte migrénou, tak je dobré sáhnout po Manganokalcitu, který má navíc jemnou růžovou barvu,“ dodává Marie. Diamant a briliant jsou zřejmě nejznámější drahé kameny na světě. A přiznejme si, mít takový snubní prstýnek na ruce není vůbec špatná představa. Na druhou stranu, bižuterie a šperky s kameny, které nás zaujmou svojí barvou a také vlastnostmi, jsou výbornou alternativou. Například chalcedon podporuje výřečnost, sebedůvěru i důvěru v okolí a jiné lidi, ametyst zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí, ale také napomáhá metabolismu.

Nejdřív vyzkoušet

Šperky, které obsahují drahokam, nebo nebroušený krystal je nejlepší nejdřív vyzkoušet. Protože na každou z nás můžou působit odlišně. Nebojte se proto strávit víc času v klenotech, nebo v prodejně bižuterie. Určitě se tam nebudete nudit.