Leoš Noha: Šišlavej Áda je vtipnej jako já

Leoš Noha: Šišlavej Áda je vtipnej jako já


 

Jak se vám žilo s Adolfem Větvičkou? S Ádou Větvičkou se mi žilo a pořád žije vtipně, to je radost. Je to vtipnej chlapík stejně jako já.

Chtějí po vás lidé, abyste "jáčkoval"? Samozřejmě že to lidi vyžadují, protože je to srandovní.

V původním scénáři k seriálu měl mít Větvička špatné "r", prostě ráčkovat, jak došlo k tomu posunu na dokolé "j"? Už jsem to říkal několikrát. Ráčkování mi připadalo málo a navíc – ráčkuje kdekdo a pak kolegyni herečku Mariku Procházkovou napadlo tohle vtipné jáčkování. Akorát jsem to pokazil, protože jsem začal i „ř“ říkat jako „j“, ačkoliv to mělo být „š“. Čtěte také: Film: Okresní přebor

Jak moc se vám chtělo či nechtělo do pokračování Okresního přeboru? Čeho jste se nejvíc bál? Do filmu se nám myslím chtělo všem. Nebáli jsme se ničeho a všichni jsme se na sebe těšili.

Co vy osobně máte na Okresním přeboru nejvíc rád? Co vás na něm baví? Já mám na Přeboru rád, že je jako ze života. A že je to legrace, tedy nejen.

Naopak, co pro vás bylo na filmu nejtěžší? Nemám řidičský průkaz a musel jsem jezdit gazíkem po Ikemu.

Jak moc bolela injekce, kterou poměrně surově ve filmu dostanete? Kolikrát se tenhle záběr opakoval? Opakoval se několikrát a bez bolesti, protože to jen musí vypadat, že to bolí.

Máte rád fotbal? Kterému klubu vlastně fandíte? Pohárové tažení Viktorie Plzeň miudělalo velkou radost, ale jinak českou ligu příliš nesleduju. Spíš mě zajímá  anglický fotbal. Můj nejoblíbenějším fotbalista je Lionel Messi.

Kdo je podle vás nejlepší fotbalista Slavoje Houslice? To je úplně jasné – já! J Nebo že by Jarda Kužel? Leoš Noha: Šišlavej Áda je vtipnej jako já

 

Čtěte také: Ondřej Vetchý obdivuje práci bachařů!

Složitá cesta k herectví

Věděli jste, že herec Leoš noha se vyučil mechanikem elektronických zařízení (1986) a postupně se živil jako opravář televizorů, montér, pomocný zámečník, silnoproudý elektrikář, tiskař, barman v rockovém klubu? K divadlu se dostal v roce 1987, kdy začal spolupracovat s amatérskými divadly Theater der Himmel a Vyžvejklá bambule, rovněž zpíval s kapelou Invalidní důchod. Profesionální herectví si poprvé vyzkoušel v roce 1993 v inscenaci Macbeth režírované v Činoherním studiu v Ústí nad Labem Viktorem Polesným, i když původně nastoupil do divadla jako osvětlovač. Od roku 2005 je v angažmá pražského Divadla Na zábradlí.

 

A co film?

Ve filmu zaujal hned svojí první rolí Karla ve filmu Mistři (r. Marek Najbrt, 2004). Následovaly další snímky, mj. Poslední plavky (r. Michal Krajňák, 2007), František je děvkař (r. Jan Prušinovský, 2008), Protektor (r. Marek Najbrt, 2009), Pouta (r. Radim Špaček, 2010), Alois Nebel (r. Tomáš Luňák, 2011) a Vendeta (r. Miroslav Ondruš, 2011).

 

www.ivavondrova.cz Foto: Bontonfilm