Jaro a sex jdou ruku v ruce

Jaro a sex jdou ruku v ruce


Jaro však nefunguje jenom na muže, i ženy začnou toužit po intimním setkání s mužem více, než přes zimní období.

Nejspíš na tom nejsme stejně jako muži, že by nás nanejvýš vzrušil pohled na upnuté pánské tričko. My spíše toužíme po pevném objetí, sladkém políbení a samozřejmě i po milování. Co nás tedy na jaře skutečně vzrušuje víc než v zimě?

Opravdu na nás působí slunce?

Sluníčko, které si užíváme každými doušky, po tak chladném počasí, v nás vzbuzuje více než jen příjemné pocity. Slunečné paprsky a větší množství světla v našem těle, vyvolává větší hladinu endorfinů a serotoninů, které v nás vzbuzují větší chuť na sexSerotonin je látka obsažená v našem těle a její nedostatek ovlivňuje především naši náladu. Velký vliv na ni má právě světlo, které nám přes zimu chybí.

Zvyšte hladinu serotoninu díky správné potravě

Proto také nejvíce poruch spánku, depresí a nevrlých nálad vzniká právě v zimě. Pokud takové či podobné problémy máte i vy, můžete hladinu serotoninu zvýšit pomocí vhodné potravy. Jedná se například o některé druhy sýrů, obsahující bílkoviny bohaté na L-tryptofan, mléčné výrobky všeobecně, maso, listová zelenina
a celozrnné pečivo.

 

Milujte se v přírodě

Mužůmchuti na sex během jarního období dopomáhá i vitamín D, který také čerpají ze slunce. Zvyšuje u nich hladinu testosteronu a jsou sexuálně aktivnější. Pokud tedy cítíte, že i ve vás jaro vzbouzí neutuchající touhy po milostném dobrodružství, využijte každé volné slunečné chvíle a zajděte si s partnerem do přírody za romantikou.

 

 

 

Text: Jana Čechová