Jiřina Bohdalová ve filmu Vrásky z lásky

Může za to Strach! Ke společné spolupráci přemluvil oba exmanžele režisér Jiří Strach, kterého už před lety napadlo, že by bylo zajímavé spojit dvě herecké legendy po letech zase dohromady. Uzavřel sám se sebou sázku, že je přesvědčí, a navzdory všem škarohlídům, kte


Může za to Strach!

Ke společné spolupráci přemluvil oba exmanžele režisér Jiří Strach, kterého už před lety napadlo, že by bylo zajímavé spojit dvě herecké legendy po letech zase dohromady. Uzavřel sám se sebou sázku, že je přesvědčí, a navzdory všem škarohlídům, kteří tomu nevěřili, vyhrál!

Jiřina Bohdalová ve filmu Vrásky z lásky

Hercům na tělo

Příběh Vrásek z lásky tedy vznikal ne zcela obvyklým postupem. Teprve když Jiřina Bohdalová s Radoslavem Brzobohatým souhlasili se společným návratem před kameru, začal přímo pro ně, takzvaně „na tělo“, vznikat příběh. Napsal ho talentovaný scenárista Marek Epstejn. Ke svým postavám se mohli oba herci vyjadřovat již v procesu psaní a svým způsobem je vlastně pomáhali vytvářet.

Čtěte také: Tajemství sexappealu Alice Bendové

Tři otázky pro Jiřinu Bohdalovou:

Jak spolupráce se scenáristou probíhala? Měla například vaše postava Jana Furtáková některé rysy nebo vlastnosti, které jste změnila?

Ve svém věku si už mohu dopřát luxus vybírat si a říkat pravdu. Vybrala jsem si a říkala tedy od počátku pravdu o tom, co si myslím a oba mladí muži (scenárista s režisérem) se snažili nejen vyhovět mým připomínkám, ale především vytvořit dramatický filmový příběh tak, aby byl uvěřitelný, pravdivý, dojemný. Aby neplnil jen nějaká moje skrytá přání, ale především očekávání diváků. S mladým týmem scenárista-režisér jsem tentokrát na výsledném scénáři opravdu pracovala o trochu víc než obvykle. A protože hraji herečku, pro inspiraci jsem nechodila daleko. A protože jde o herečku v pokročilém věku, nemusela jsem se chodit nikoho ptát na to, jak se právě cítí. O tom už vím své. Přispěla jsem tedy svými lidskými a hereckými zkušenostmi, ale to je vše. Výsledný scénář je  samozřejmě dílem Marka Epsteina a režie pak dílem Jirky Stracha.

Jiřina Bohdalová ve filmu Vrásky z lásky

Marek Epstein napsal příběh v duchu nejlepších hubačovských tradic.  V čem vy osobně vidíte jeho největší sílu?

Když mám při čtení scénáře pocit, že vím, jak mám hrát a rozumím tomu, co hraju - může to být cesta (ale nemusí!) k diváckému úspěchu. A podaří-li se nám dotknout se pravdy a dojmout sdělením, že život netřeba nikdy vzdávat - máme vyhráno. Jiří Hubač o tom věděl také své.

Čtěte také: Film: Okresní přebor

Jiřina Bohdalová ve filmu Vrásky z lásky

Čtěte také: Jiřina Bohdalová chválí Jana Hrušínského

Vaše postava na jednom místě říká: Největší výsadou stáří je, že už můžete říkat pravdu. Potvrdila byste tuhle myšlenku?

Jistě, už dávno si dopřávám ten luxus říkat pravdu... S rizikem, že výsledek nebývá ani v životě ani ve filmu vždycky jen příznivý. Mnoho lidí pravdu nechce slyšet. To jsem si potvrdila taky.

Jiřina Bohdalová ve filmu Vrásky z lásky

INFO

Ve filmu Vrásky z lásky hrají i malé role samí „velcí hráči“:  Ivan Trojan, Lenka Vlasáková, Jiřina Jirásková, Aňa Geislerová, Táňa Medvecká…

www.ivavondrova.cz

Foto: Falcon