Vzhůru za vánoční atmosférou: Víme, kam vyrazit na adventní trhy!

Vzhůru za vánoční atmosférou: Víme, kam vyrazit na adventní trhy!

Ještě před tím, než se budete mít v plánu v rámci vánočních příprav připravit o rozum, pláchněte si na chvíli orazit, nasát sváteční atmosféru, co vás chytne za srdce a poznat evropské velkoměsta ve vánočním kabátku. Přinášíme tipy na adventní cesty, co voní po s


Ještě před tím, než se budete mít v plánu v rámci vánočních příprav připravit o rozum, pláchněte si na chvíli orazit, nasát sváteční atmosféru, co vás chytne za srdce a poznat evropské velkoměsta ve vánočním kabátku. Přinášíme tipy na adventní cesty, co voní po svařáku, hřebíčku a září na sto honů. Vienna Architecture.I would love to go see this place one day.Please check out my website thanks. www.photopix.co.nz:

 

Elegantní Vídeň: Patronka Vánoc a trhů!

Našel by se jen málokdo, kdo by o adventních trzích ve Vídni nevěděl, a není se ani čemu divit. Právě tyto totiž patří k těm nejkrásnějším široko daleko a navíc se jich v hlavní metropoli Rakouska pořádá hned několik.  Na ty kýčovité a nejznámější natrefíte před budovou úchvatné radnice, ty střídmější a kapánek klidnější, kterým naopak dává na impozantnosti gigantický barokní palác, se rozprostírají před zámkem Schönbrunn, odkud na vás dýchne přítomnost císařovny Sisi. Ale ještě nekončíme, zaplujte na Freyung, do Pratru, nebo mrknout na vánoční vesničku se vším všudy, co ožívá na náměstí Marie Terezie. A pokud budete mít chvilku navíc, nebo chcete ve Vídni přenocovat, zajděte si na oblíbený Sachr, který spláchnete vídeňskou kávou, provětrat úspory na nákupní třídu Mariahilfer Strasse, nebo  sledovat celičkou Vídeň z kabinky ruského kola. Tip: Z baněk a ozdob celkově vám na místních trzích půjde hlava kolem, jsou opravdu překrásné a tak originální, čemuž bohužel také odpovídají i ceny. Opravdovou delikatesou jsou jablka v cukru a rozhodně se zahřajte punčem v hrnečku, který si odvezte domů jako suvenýr.   Budapest:

Budapešť: Prokřehlé já zahřejete v termálech!

Pokud míříte za Vánocemi do Budapeště, rozhodně zůstaňte na celý víkend. Můžete nejenom obdivovat fenomenální památky jako je budova parlamentu nebo Rybářská bašta, ale ochutnat tradiční rybí polévku ala halászlé, zakousnout se do pálivé čabajky, cournout se vánočním jarmarkem, prosvištět skrze velkolepé kluziště a pak zakončit náročný den v oblíbených Szechényiho lázní, co mají kromě nespočtu koupacích aktivit opojnou, historickou atmosféru.  

Christmas at Mariazell Basilica, Austria: Mariazell: Alpská romantika a čertovský průvod aneb budete se bát!

Atmosféra evropských velkoměst vám nejde pod nos a celkově hledáte něco komornějšího, milého a romantického? Vydejte se do rakouských alp, a přesněji do městečka Mariazell, odkud budete během chroupání pražených mandlí v cukru a nakupování vánočních maličkostí, koukat na zasněžené vrcholky hor. Pohádkovou atmosféru dokresluje přítomnost poutního kostela a jeden z největších adventních věnců na náměstí. Rozhodně si ale nenechejte ujít ochutnávku populárních mariazellských perníčků a jakmile začne padat soumrak, nevydávejte se na cestu zpátky, čeká na vás totiž čertovský průvod Krampuslauf a podotýkáme, že i když vám už dávno není deset, je pravděpodobné, že se díky vydařeným a hrůzu nahánějícím kostýmům, budete bát. Masky totiž nejsou jen tak ledajaké, nudné a odflinknuté, jsou autentické a navíc nechybí alegorické vozy a ohňová show.. Kam máte za adventem namířeno vy? Tešíme se na vaše příspěvky a komentáře.. pinterest.com